Partner serwisu
26 stycznia 2017

Kompania Piwowarska zadowolona z ubiegłorocznych wyników i gotowa na nowy sezon

Kategoria: Z życia branży

Już po raz kolejny Kompania Piwowarska zaprezentowała przed głównymi partnerami handlowymi i własnymi siłami sprzedaży kierunki strategii dla całej kategorii oraz plany dotyczące marek, wytyczone na najbliższe miesiące. Spotkanie było też okazją do pochwalenia się tegorocznymi nowościami. Wnioski są optymistyczne: sytuacja jest dobra, a dzięki zacieśnieniu współpracy z partnerami może być jeszcze lepsza!

Kompania Piwowarska zadowolona z ubiegłorocznych wyników i gotowa na nowy sezon

 

Strategia, którą Kompania Piwowarska przyjęła dwa lata temu dla piwnej kategorii, przynosi wymierne efekty. I choć rynek nadal jest trudny i pełen wyzwań, KP radzi sobie na nim bardzo dobrze.

 

- Konsekwentnie realizujemy strategię kategorii, a ubiegły rok możemy uznać za udany zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów. Naszym zdaniem to rezultat skutecznych aktywacji i ciekawych kampanii, siły naszych marek, wsparcia ze strony partnerów handlowych oraz zaangażowania naszych przedstawicieli handlowych w rynku. Do dobrego wyniku przyczyniły się także nasze znakomite nowości – Prażubr, Lech Ice Mojito, Tyskie Niepasteryzowane czy wreszcie Książęce Golden Ale i warianty sezonowe w tej kolekcji – wymienia Andrew Highcock, prezes Kompanii Piwowarskiej. – Mamy doskonały punkt wyjścia dla dalszych sukcesów i planujemy to wykorzystać.

 

Promocja podkapslowa „Dwa Szybkie Żubry”, obecność Lecha na Przystanku Woodstock, nowa platforma kreatywna Tyskiego „Najlepsze w naszej historii” oraz etykiety z okolicznościowymi toastami i życzeniami – te aktywności trzech głównych marek KP oraz akcje pozostałych przełożyły się na 13-procentowy wzrost wolumenu generowany przez grupę starszych konsumentów oraz 5-procentowy wzrost wartości kategorii, za który odpowiada młodsze pokolenie.

 

Konieczność sprostania oczekiwaniom dwóch grup piwoszy w różnym wieku to jedno z wyzwań, z jakim muszą się zmierzyć browarnicy. Innym jest wciąż utrudniona nawigacja w sklepie, co powoduje, że zakupy nie są tak proste i wygodne, jak być powinny. KP po raz kolejny zwraca też uwagę na znaczenie gastronomii, tym bardziej że według prognoz ekspertów kanał ten w bieżącym roku będzie rósł. Sytuacja taka stwarza obiecujące perspektywy dla marek piwnych, zwłaszcza dedykowanych lokalom gastronomicznym, takich jak sezonowe warianty z kolekcji Książęcego, Pilsner Urquell nalewany na trzy czeskie sposoby czy Tyskie Gronie 14-dniowe, serwowane prosto z tanka.

 

- W tym roku nie zamierzamy zwalniać tempa, więc na kolejne miesiące przygotowaliśmy atrakcyjne nowości i aktywacje marek. Cel jest prosty i używając terminologii sportowców, można go ująć następująco: wciąż budujemy masę, czyli wolumen, ale dbamy też o rzeźbę, czyli wartość naszych piw – śmieje się Michał Mrowiec, wiceprezes ds. sprzedaży. 

 

Kluczowa dla osiągnięcia tych założeń jest ścisła współpraca z partnerami oraz wpisanie działań KP w aktualne trendy: niesłabnące upodobanie Polaków, szczególnie starszych, do klasycznych lagerów przy jednoczesnym poszukiwaniu nowych wrażeń przez młodszych piwoszy – na tę potrzebę odpowiadają m.in. alternatywne lagery i piwne miksy; potencjał zwiększenia wartości kategorii, jaki tkwi w piwach smakowych i specjalnościach; wciąż rosnące zainteresowanie piwami bezalkoholowymi, które w minionym roku zanotowały wzrost sprzedaży na poziomie 35%.

 

Żubr, obecnie największa piwna marka w Polsce, będzie kontynuować komunikację w stylu, który przez ostatnie 13 lat przysporzył mu ogromnej popularności, a wraz z wiosną powrócą na rynek „Dwa Szybkie Żubry”. Tyskie zaprosi do śledzenia kolejnych przygód Mazura i Mecenasa, podkreślając jednocześnie polską pomysłowość i zaradność oraz dumę z sukcesów rodaków. W marce Lech, najchętniej wybieranej przez młode pokolenie, będzie lekko, różnorodnie i orzeźwiająco za sprawą niskoalkoholowego Lecha Lite i kolejnego miksu piwa z lemoniadą – Ice Bloody Orange. Redd’s wkrótce pojawi się na sklepowych półkach w nowych, eleganckich butelkach, które dodadzą mu prestiżu. Natomiast Książęce tradycyjnie już zaoferuje nowości w kolekcji, choć można się spodziewać też powrotu znanych i lubianych wariantów sezonowych.

 

- Nie możemy jeszcze odkryć wszystkich kart, jednak z pewnością będzie to intensywne dwanaście miesięcy. Osiągnięcia minionego roku rozbudziły nasze apetyty i jesteśmy przekonani, że zaspokoją je wyniki uzyskane przez nasze piwa przy pomocy naszych partnerów handlowych – podsumowuje Iwona Doktorowicz-Dudek, wiceprezes ds. marketingu.

 

Źródło, fot. Kompania Piwowarska

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ