02 lutego 2017

UOKiK wydał kolejne decyzje, w których wyraził zgodę na koncentracje

Kategoria: Z życia branży

UOKiK wydał siedem decyzji, w których wyraził zgodę na koncentracje. Dotyczą one m.in. przedsiębiorstw z branży spożywczej.

UOKiK wydał kolejne decyzje, w których wyraził zgodę na koncentracje

 

Urząd zgodził się m.in. na przejęcie przez Döhler bezpośredniej kontroli nad spółką Alpex. Przedsiębiorcy są producentami koncentratów oraz naturalnych soków owocowych i warzywnych, naturalnych barwników, dodatków smakowych i dodatków specjalnych wykorzystywanych w przemyśle spożywczym.

 

Kolejna zgoda to przejęcie przez Bewa kontroli nad Jurajska. Obaj przedsiębiorcy są producentami wód butelkowanych, smakowych oraz innych napojów bezalkoholowych.

 

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył równowartość 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

 

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli transakcja nie zostanie dokonana w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

 

Informujemy również, że od 1 stycznia 2017 r. wzrośnie wysokość opłaty za  złożenie wniosku o wszczęcie postępowania antymonopolowego w sprawach koncentracji. Należność będzie wynosiła 15 tys. zł. Zgłaszający przedsiębiorca musi  uiścić opłatę w gotówce do kasy lub na rachunek bankowy urzędu skarbowego właściwego ze względu na siedzibę Prezesa Urzędu. Obecnie jest to I Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście ul. Lindleya 14, 02-013 Warszawa. Numer konta można uzyskać bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

 

Źródło: uokik.gov.pl
Fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ