13 lutego 2017

Kim jest birofil? Dlaczego pije piwo? Birofile podsumowali rok 2016, a przy okazji powiedzieli sporo o sobie

Kategoria: Z życia branży

Birofile podsumowali rok 2016, a przy okazji powiedzieli nam sporo o sobie. Kim jest birofil? Dlaczego pije piwo? Jakie piwo lubi najbardziej? Jakie były najważniejsze piwne trendy 2016? Pisze o tym portal birofilia.org.

Kim jest birofil? Dlaczego pije piwo? Birofile podsumowali rok 2016, a przy okazji powiedzieli sporo o sobie

 

Warto zacząć od odpowiedzi na pytanie: Kim w ogóle jest polski birofil?

 

Respondenci okazali się zaskakująco jednolitą grupą - aż 93% z nich to mężczyźni, 80% z nich ma od 26 do 49 lat, a dwóch na trzech mieszka w dużym mieście powyżej 100 000 mieszkańców. Okazuje się, że piwo łączy ich wszystkich ponad podziałami - pasuje do wszystkiego (59% odpowiedzi), warto także na nie iść właściwie z każdym, nawet z teściową czy politykiem, bo piwo jednoczy nas wszystkich (56% odpowiedzi). Piwo to ważny element codzienności birofilów, ich zdaniem najgorszą zbrodnią jest zostawienie niedopitego piwa, czego nigdy nie zrobiłaby ponad połowa z nich. Miłośnicy piwa wyróżniają się także lokalnym patriotyzmem - niemal 94% z nich w ubiegłym roku piło głównie piwo z polskich browarów. Nie oznacza to jednak, że we wszystkim są tacy zgodni…

 

Postanowiliśmy podzielić birofilów ze względu na ich piwne zaangażowanie, doświadczenie i charakter ich pasji. W ten sposób powstały następujące grupy:

  • Browarnicy, czyli osoby zawodowo związane z piwem,
  • Kolekcjonerzy, czyli miłośnicy piwnych gadżetów i akcesoriów,
  • Piwowarzy, którzy sami warzą piwo w domowym zaciszu,
  • Odkrywcy, którzy chętnie uczestniczą w piwnych wydarzeniach i festiwalach,
  • Piwosze, czyli ci, którzy po prostu lubią piwo.

 

Birofile mają wyrobiony gust i smak - aż 58% poszukuje wciąż nowych smaków i piwnych odkryć, 28% pije to, co zna i lubi, tylko od czasu do czasu sięgając po nowe smaki, a 11% trzyma się sprawdzonych rozwiązań i nie szuka nowych wrażeń.

 

 

Więcej informacji TUTAJ.

Źródło: birofilia.org
Fot. 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ