Partner serwisu
16 lutego 2017

Grupa Żywiec wprowadziła podwyżkę kaucji na wszystkie butelki zwrotne

Kategoria: Z życia branży

Od 1 lutego 2017 Grupa Żywiec wprowadziła podwyżkę kaucji na wszystkie butelki zwrotne dla swoich Klientów. Wprowadzono zmianę kaucji aby przywrócić równowagę pomiędzy rzeczywistym kosztem, a ceną opakowania w punkcie sprzedaży. Dotychczasowa wysokość kaucji nie była zmieniana od lat 90-tych, a koszt nowych opakowań na rynku wzrósł w tym czasie znacznie.

Grupa Żywiec wprowadziła podwyżkę kaucji na wszystkie butelki zwrotne

 

Mamy nadzieje, że zmiana ta w dłuższej perspektywie przyczyni się do lepszego odzyskiwania opakowań zwrotnych, a przez to do zmniejszenia wpływu tych opakowań ma środowisko i umożliwi nam bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby rynku zwłaszcza w sezonie.

Cena samego piwa się nie zmienia, gdyż wzrost kaucji za opakowanie jest neutralny dla ceny piwa przy założeniu, że butelka zostanie zwrócona do sprzedawcy. Jako producent nie ustalamy wysokości kaucji w punkcie sprzedaży. Ustalają ją detaliści. Zachęcamy konsumentów naszych piw do pytania o wysokość kaucji w punkcie sprzedaży.

Mamy nadzieje, że w dłuższej perspektywie zmiana kaucji będzie wspierać pozytywnie zmieniające się nawyki konsumentów prowadząc do zmniejszenia wpływu opakowań zwrotnych na środowisko. Jednocześnie naszej firmie umożliwi to bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby klientów i konsumentów, zwłaszcza w okresie zwiększonej konsumpcji piwa w sezonie.

 

Źródło, fot. Grupa Żywiec

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ