25 kwietnia 2017

Raport Kompanii Piwowarskiej wyróżniony w międzynarodowym konkursie Green Frog Award

Kategoria: Z życia branży

Raport CSR Kompanii Piwowarskiej otrzymał wyróżnienie w konkursie Deloitte Central European Sustainability Report Award 2016 i znalazł się wśród czterech najlepszych w regionie. Nagrody zwane Green Frog Award zostały wręczone 19 kwietnia br. podczas konferencji w Ministerstwie Rozwoju, poświęconej raportowaniu przedsiębiorstw.

Raport Kompanii Piwowarskiej wyróżniony w międzynarodowym konkursie Green Frog Award

Kapituła konkursu na najlepsze raporty niefinansowe i zintegrowane w Europie Środkowej, organizowanego przez firmę Deloitte, w tym roku wyróżniła trzy sprawozdania: raport zrównoważonego rozwoju KP oraz raporty zintegrowane polskiej spółki KGHM i chorwackiego koncernu paliwowego INA. Polska świetnie zaprezentowała się w konkursie, jako że nagrodą główną uhonorowany został raport zintegrowany przedsiębiorstwa Lubelski Węgiel „Bogdanka”. Uroczyste wręczenie nagrody głównej i wyróżnień zwanych Green Frog Award (GFA) odbyło się 19 kwietnia w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie, w trakcie konferencji pt. „Odpowiedzialne prowadzenie działalności biznesowej w świetle nowych przepisów dotyczących obowiązku ujawniania danych niefinansowych”.

Nasze raporty CSR mają na swoim koncie wiele nagród, jednak po raz pierwszy w 9-letniej historii raportowania zdobyliśmy uznanie na arenie międzynarodowej. To niezwykły zaszczyt i jednocześnie motywacja, by nie ustawać w dążeniu do doskonałości – skomentowała Katarzyna Radecka, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. – Dodatkowo cieszy fakt, że KP znalazła się wśród laureatów konkursu razem z innymi polskimi firmami. To potwierdza, że jesteśmy naprawdę dobrzy w raportowaniu i potrafimy wręcz wyznaczać standardy w tej dziedzinie.

Raport "Na co stawiasz?"

Kompania Piwowarska opublikowała swój ostatni raport CSR w sierpniu ubiegłego roku pod hasłem „Na co stawiasz?”. Prezentował on postępy w zakresie realizacji strategii zrównoważonego rozwoju „Postaw na piwo”, która opiera się na pięciu źródłach wzrostu: Rozwój biznesu i społeczności, Odpowiedzialne spożycie, Oszczędzanie wody, Czyste środowisko oraz Wydajne i przyjazne uprawy. Wartościowe i przejrzyście przedstawione informacje szły w parze z atrakcyjną formą raportu, który został przygotowany w kilku wariantach: jako pdf do pobrania ze strony kp.pl, w wersji pełnej i skróconej (ta druga została również wydrukowana), minisite pod adresem nacostawiasz.kp.pl oraz animacja udostępniona na YouTube.

To właśnie te aspekty sprawozdania doceniła kapituła organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu konkursu „Raporty Społeczne 2016”, przyznając mu wyróżnienie. Raport KP oraz siedem innych, nagrodzonych w ostatniej edycji plebiscytu FOB-u, zakwalifikowało się do etapu krajowego konkursu Deloitte Central European Sustainability Report Award 2016, w którym łącznie wzięło udział 65 raportów CSR z pięciu krajów – oprócz Polski także z Węgier, Czech, Chorwacji i Rumunii. 13 z nich weszło do etapu regionalnego, natomiast w finale publikacja „Na co stawiasz?” Kompanii Piwowarskiej konkurowała z czterema innymi. 

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ