25 kwietnia 2017

Wino na wesele - jakie wybrać?

Kategoria: Z życia branży

Wraz z rozkwitem wiosny, rozpoczyna się wysoki sezon ślubny. Organizacja tego wyjątkowego dnia spędza sen z powiek prawie każdej Parze Młodej. Suknia, garnitur, fryzury, makijaż, rezerwacja sali, oprawa muzyczna przyjęcia, wybór menu i alkoholu - to zdecydowanie najważniejsze punkty na weselnej liście „to do”. Eksperci ze Związku Pracodawców Polska Rada Winiarstwa radzą, jakie wino wybrać na przyjęcie ślubne, tak by zadowolić różne gusta i wpasować się w charakter uroczystości.

Wino na wesele - jakie wybrać?

Dawniej na weselach królowała przede wszystkim wódka. Dziś, gdy kultura picia alkoholu przeszła niemałą metamorfozę, coraz częściej wybierane są lżejsze trunki - wina, cydry czy orzeźwiające drinki. Potwierdza to Anna Kalinowska, Przewodnicząca Rady Głównej ZP PRW, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Produkcji i Inwestycji Henkell & Co. Polska:

Wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa i rosnącym tempem życia zaobserwować można skłonność konsumentów do celebrowania wyjątkowych okoliczności, do których z pewnością zaliczyć można uroczystości weselne. Przygotowywane z dużym wyprzedzeniem, wymagają najczęściej szczególnej oprawy, którą współtworzą serwowane w trakcie uroczystości alkohole.

Na okoliczność eleganckiego aperitifu Henkell & Co. Polska proponuje, w zależności od indywidualnych preferencji konsumentów, wytworne, niemieckie wino musujące (sekt) Henkell Trocken lub urzekające świeżością - włoskie Mionetto Prosecco.

W charakterze wina serwowanego w trakcie uroczystego posiłku idealnie sprawdzi się natomiast linia win I heart znakomicie wpisująca się swą stylistyką w klimat ceremonii weselnej. Niezależnie od prostej i czytelnej nazwy dodatkowym atutem win I heart jest łatwość ich identyfikacji poprzez szczep, z którego pochodzą. Znajdziemy wśród nich zatem: I heart z królewskiego szczepu Chardonnay (I heart Chardonnay), subtelnie cytrusowe Pinot Grigio (I heart Pinot Grigio), jedwabiste I heart Merlot, pikantne i aromatyczne I heart Shiraz czy przyjemnie orzeźwiające, różowe I heart Rose.

NASTĘPNA STRONA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ