19 maja 2017

Strefa Sprawdź Promile po raz trzeci na imprezach w całej Polsce

Kategoria: Z życia branży

Mobilna strefa Sprawdź Promile Kompanii Piwowarskiej znów rusza w podróż po kraju. Podczas najbliższych trzech miesięcy będzie gościć na dziewięciu dużych wydarzeniach plenerowych. Cel? Edukacja tysięcy miłośników dobrej zabawy na temat odpowiedzialnej konsumpcji alkoholu.

Strefa Sprawdź Promile po raz trzeci na imprezach w całej Polsce

To już trzecie tournée strefy edukacyjnej KP po Polsce. Latem 2015 i 2016 roku była obecna na 19 imprezach masowych, podczas których łącznie odwiedziło ją niemal 275 tys. osób. Ponad 75 tys. przebadało się profesjonalnym alkomatem, który pozwolił ustalić, czy wolno im prowadzić samochód, a dodatkowo przeprowadzono ponad 16 tys. animacji z wykorzystaniem alkogogli. Co ważne, zainteresowanie tego rodzaju aktywnościami podczas wydarzeń plenerowych rośnie – liczba gości strefy w czasie drugiej edycji projektu zwiększyła się względem pierwszej aż o 70%.

- Liczymy na to, że ten pozytywny trend się utrzyma. A jeśli faktycznie tak będzie, już niedługo okaże się, że z naszym przekazem dotarliśmy w ten sposób aż do pół miliona ludzi! – mówi Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej. – Kluczem do sukcesu naszych działań jest to, że nie zanudzamy teorią na temat odpowiedzialnego spożycia alkoholu. Zamiast tego proponujemy intrygujące zabawy, angażujące zadania i liczne ciekawostki. Wiedza tak podana, przyswojona przez doświadczenie, na dłużej zostaje w głowie.

W tym roku strefa Sprawdź Promile wystartuje z Olsztyna, gdzie odbywa się studencka Kortowiada. Poprzez Śląsk (Światowa Giełda Birofiliów, Tychy) dotrze do Małopolski (Life Festival, Oświęcim), by następnie odwiedzić festiwale muzyczne w różnych regionach kraju (Suwałki Blues Festival, Przystanek Woodstock, Olsztyn Green Festival, Festiwal Disco Dance) i towarzyszyć pokazom lotniczym (AirShow, Radom). Ostatnim przystankiem na jej trasie, a zarazem symbolicznym zakończeniem sezonu piwnego, będzie śląski Beerfest – wielkie święto Tyskiego w Chorzowie.

Podczas wszystkich tych wydarzeń osoby, które zawitają do strefy Sprawdź Promile, będą mogły sprawdzić poziom alkoholu w wydychanym powietrzu za pomocą profesjonalnego alkomatu, a poza tym poznać wiele ciekawych faktów na temat tego, jak alkohol działa na organizm, i osobiście się o tym przekonać za pomocą animacji z alkogoglami czy podczas jazdy na symulatorach..

Mobilna strefa Sprawdź Promile to program Kompanii Piwowarskiej zainicjowany w 2015 roku, którego celem jest promowanie odpowiedzialnego spożycia alkoholu, będące jednym z filarów strategii zrównoważonego rozwoju firmy „Postaw na piwo”.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ