24 maja 2017

Marwit rusza z projektem Akcja Marwitalizacja. Eksperci nauczą Polaków, czym są kolory zdrowia

Kategoria: Z życia branży

Wiesz, że pomarańczowe warzywa i owoce zapewniają promienną cerę, żółte poprawiają odporność, a różowe metabolizm? Fioletowe mają wpływ na samopoczucie, bordowe na krążenie, a zielone orzeźwiają. To na wyjątkowych właściwościach produktów, związanych z ich kolorami, skupiona jest tegoroczna edycja ogólnopolskiego wydarzenia Akcja Marwitalizacja, pod hasłem „Odkryj kolory zdrowia”. Od 23 maja do końca wakacji dietetycy, trenerzy fitness i styliści będą uczyć Polaków, jak dbać o zdrowie, formę i wygląd.

Marwit rusza z projektem Akcja Marwitalizacja. Eksperci nauczą Polaków, czym są kolory zdrowia

Eksperci Marwitu wytłumaczą, jak świeże  soki wpływają na zdrowie oraz będą promować pożądane nawyki żywieniowe i prozdrowotne. Będą również uczyć Polaków, że kolory warzyw i owoców zdradzają wiele informacji, dotyczących zawartych w tych produktach składników, a co za tym idzie – również przynoszących konkretne efekty organizmowi. Jeśli więc przed latem już teraz chcesz zadbać o zdrową skórę o pięknym, oliwkowym odcieniu, sięgaj po soki pomarańczowe. Zmagając się ze stresem i chandrą, wybieraj fioletowe.


- Polacy po poprzednich edycjach Marwitalizacji są już na tyle wyedukowani, że wiedzą, jak ważny jest zdrowy styl życia, co potwierdzają to chociażby ostatnie badania CBOS-u. Już prawie połowa z nas jest przekonana, że właściwe odżywianie się znacznie wpływa na poprawę naszego zdrowia – zauważa dietetyk Anna Czyż, współpracująca z Fundacją Marwit Smak Zdrowia. – Czas na trochę bardziej samodzielne działania. Niech każdy sam zadecyduje, na jakim efekcie zależy mu najbardziej. A my doradzimy, jak go osiągnąć.

Marwit zaplanował szeroką kampanię informacyjną i marketingową, związaną z Akcją Marwitalizacja:

  • 23 maja pod adresem http://marwit.pl/marwitalizacja ruszy strona internetowa Akcji, z której internauci będą mogli między innymi pobrać profesjonalną dietę opartą na założeniach sokoterapii, poznać założenia koloroterapii oraz na podstawie quizu dobrać najodpowiedniejszy kolor zdrowia dla siebie.
  • Na sokach Marwit pojawią się barwne etykiety informacyjne, tłumaczące zasady koloroterapii.
  • Zorganizowany zostanie konkurs fotograficzny, w którym będzie można wygrać karty podarunkowe do sklepu Answear.com.
  • Na antenie RMF FM emitowane będą spoty poświęcone zdrowemu i modnemu stylowi życia.
  • Wsparciem Akcji Marwitalizacja będą również intensywne działania marketingowe w mediach drukowanych i internetowych, na portalach poświęconych zdrowiu, formie, kulinariom i modzie. W serwisach społecznościowych: na Facebooku, Instagramie i YouTube, akcję wspierać będą influencerzy, specjalizujący się w promowaniu zdrowego stylu życia.

Akcja Marwitalizacja to nie jedyne wydarzenie, podczas którego Marwit stara się informować o zdrowych nawykach żywieniowych i konieczności dbania o formę. Od 2015 roku istnieje Fundacja Marwit Smak Zdrowia, która między innymi organizuje szkolenia dla nauczycieli oraz lekcje dla dzieci w wieku szkolnym na temat postaw prozdrowotnych i właściwej diety.

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: marwit.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ