Partner serwisu
25 maja 2017

Pub idealny, czyli gdzie piwo smakuje najlepiej?

Kategoria: Alkohole

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Żywiec, dla blisko połowy miłośników piwa, dobry lokal to miejsce, w którym zawsze można spotkać znajomych i do którego z chęcią zabieramy swoim bliskich. Jednak miłe towarzystwo to nie wszystko. Aż 2/3 stawia na szerokie portfolio piwne danego miejsca. Co jeszcze cenimy w ulubionych pubach?

Pub idealny, czyli gdzie piwo smakuje najlepiej?

Według badania Grupy Żywiec przeprowadzonego wśród społeczności miłośników piwa Birofilia.org, na pozytywną opinie o lokalu wpływa wiele elementów.1 Bez wątpienia  bardzo ważnym czynnikiem są ludzie, w końcu piwo najlepiej smakuje w towarzystwie. Ponad 42% birofilów lubi odkrywanie i odwiedzanie różnych miejsc w gronie przyjaciół, a blisko połowa ankietowanych twierdzi, że dobry pub, to miejsce, w którym zawsze można spotkać znajomych. Przyjemne otoczenie to podstawa, ale to nie wszystko. Żaden piwosz nie obejdzie się bez kufla swojego ulubionego piwa. Ok. 2/3 badanych twierdzi, że szerokie portfolio, to rzecz, która świadczy o jakości lokalu. 

W jakich stylach piwnych gustują badani? Wchodząc do dobrego lokalu na pewno napotkamy wielbicieli jasnego pełnego. Lager i Pils to najczęściej wybierane piwo, sięga po nie 4 na 10 badanych. Znajdziemy w nim również zwolenników nowofalowychIPA i APA (30%), a także fanów Saisona, Witbiera oraz Pszenicznego (11%). Co ciekawe, największe wymagania względem stylów piwa mają osoby w wieku 26-29 lat. To właśnie oni najczęściej schodzą z utartego szlaku i eksperymentują z gatunkami spoza standardowego kanonu. Starsi mają natomiast większy sentyment do piwa lanego.

Konsumpcji złotego trunku powinna towarzyszyć odpowiednia oprawa, na co również zwrócili uwagę badani. Co sprawia, że chcą wracać do swojego ulubionego pubu? Blisko 40% osób lubi lokale z ciekawą stylistyką – przyjemny wystrój i klimat wnętrza sprawia, że czują się w nim dobrze. Co zaskakujące, jedynie 9 na 100 badanych twierdzi, że w lokalu potrzebny jest telewizor plazmowy lub rzutnik do oglądania sportu. Jak wykazują badania, bardzo ważnym elementem jest natomiast odpowiednia muzyka. Prawie 88% fanów piwa, stwierdzi, że właściwie dobrane dźwięki powinny stanowić tło do rozmów, a nie w nich przeszkadzać. Tylko 18% birofilów wybiera lokale, w których odbywają się koncerty i jest zdecydowanie głośniej.

A jak wiele miłośnik piwa jest wstanie za nie zapłacić? 2/3 badanych osób w wieku 18-25 lat wydaje na piwo nie więcej niż 7zł, zaś niemal połowa ich starszych kolegów w wieku 40-49 lat jest skora zapłacić za nie ponad 10zł. Obie grupy są natomiast zgodne co do tego, że dobremu piwu powinno towarzyszyć świeże i przygotowane na miejscu jedzenie (64% badanych).

 

1 Badanie Grupy Żywiec, realizacja Digital We, społeczność profilu Facebook Birofilia.org, kwestionariusz internetowy, termin badania  04-09.04.2017

Źródło: Informacja prasowa

Fot.: freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ