02 czerwca 2017

Niskoalkoholowy Heineken 3 na największych polskich festiwalach

Kategoria: Alkohole

Tego roku z Heinekenem zagrają trzy najgorętsze polskie festiwale. Do Open’er Festival i Kraków Live Festival dołączył Orange Warsaw Festival, który odbędzie się już w najbliższy weekend (2-3 czerwca) na torze wyścigów konnych Służewiec. Nowością na wszystkich tych imprezach będzie obecność Heinekena 3, nowego niskoalkoholowego wariantu marki.

Niskoalkoholowy Heineken 3 na największych polskich festiwalach

Dla miłośników muzyki nie ma większej atrakcji niż koncerty, na których można na żywo doświadczać występów ulubionych artystów i dzielić się wrażeniami z resztą publiczności. Na takich imprezach warto cieszyć się każdą chwilą. Z myślą o widzach, którzy chcą w pełni oddawać muzycznym doznaniom i dłużej zachować  dobrą formę, Heineken wprowadza na festiwale swój nowy wariant - Heineken 3. To piwo o obniżonej zawartości alkoholu (3,3 proc.), dzięki czemu będzie je można spożywać nie tylko w wyznaczonych strefach gastronomicznych, ale także bliżej wydarzeń na scenie. 

- Niższa zawartość alkoholu sprawia, że Heineken 3 idealnie sprawdzi się jako orzeźwienie na plenerowych imprezach w gorące, letnie dni. Fani najlepszych muzycznych doznań na najlepszych festiwalach w Polsce, będą mogli w pełni cieszyć się występami artystów, zachowując dobrą formę i świeży umysł na kolejne koncertowe atrakcje – od teraz bez konieczności wychodzenia do strefy gastronomicznej - mówi Marcin Filipiak, Senior Brand Manager marki Heineken w Polsce. Podczas wszystkich trzech festiwali Heineken 3 będzie sprzedawany w specjalnie oznakowanych kubkach, czym odróżni od klasycznego lagera dostępnego tylko w strefach gastronomicznych.

Obecność wariantu niskoalkoholowego na festiwalach wpisuje się w nowe trendy wśród młodych. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Canvas8 odpowiedzialna konsumpcja staje się wśród nich coraz modniejsza. Aż 75 proc. osób w wieku 21-35 lat podczas imprez ogranicza spożycie alkoholu, aby świetnie bawić się aż do samego końca (źródło: Heineken International).

Na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji działa też Heineken. Hasło „Ciesz się Heinekenem – bądź odpowiedzialny” („Enjoy Responsibly”) jest obecne na Open’er Festival od 2007 roku. Podczas poprzednich edycji marka prowadziła działania edukacyjne i wspierała szereg rozwiązań wspomagających odpowiedzialne zachowania podczas imprez. Także w tym roku na trzech największych polskich festiwalach  Heineken będzie przypominał o rozważnym spożywaniu piwa, a wszyscy barmani zostaną przeszkoleni z zakresu odpowiedzialnej sprzedaży alkoholu.

Muzyczne lato z Heinekenem 3 rozpocznie Orange Warsaw Festival (2-3 czerwca), drugim przystankiem będzie Open’er Festival w Gdyni (28.06-01.07), a trzecim Kraków Live Festival (18-19.08).

Źródło i fot.: Informacja prasowa

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ