07 czerwca 2017

Historyczna zmiana w Polmleku

Kategoria: Mleko

Przemysław Mikołajczyk na czele jednej z największych grup przetwórstawa spożywczego w Polsce - Grupy Polmlek.

Historyczna zmiana w Polmleku

Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki – właściciele zarządzający od ponad 25 lat Grupą Polmlek, postawili na menadżera związanego z firmą. Przemysław Mikołajczyk – nowy prezes Grupy Polmlek był dotychczas szefem największego zakładu Grupy, zatrudniającej ponad 650 osób fabryki w Lidzbarku Warmińskim. Mikołajczyk od ponad 15 lat związany jest branżą przetwórstwa spożywczego - zarządzałm.in. zakładami Arli, Mlekpolu, Animexu, zanim przed sześcioma laty trafił do Polmleku.

Pierwszy raz w historii za zarządzanie wszystkimi ośmioma zakładami Grupy nie będą bezpośrednio odpowiedzialni właściciele. Jak podkreślają  Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki: „Czas na zmianę pokoleniową w Zarządzie”. Od kilku lat właściciele sukcesywnie przekazywali odpowiedzialność młodym menadżerom. Przemysław Mikołajczyk (40 lat) ma na swoim koncie między innymi wybudowanie i uruchomienie najnowocześniejszej w Europie fabryki białka i laktozy w Lidzbarku Warmińskim. Podczas inwestycji, jak podkreślają właściciele, starali się młodemu zespołowi nie przeszkadzać i udało się. Zakład powstał w rekordowym tempie. Teraz czas na zmiany w całej Grupie.

Przekazanie zarządzania Grupą Przemysławowi Mikołajczykowi nie oznacza wycofania się Andrzeja Grabowskiego i Jerzego Boruckiego z działalności biznesowej. Właściciele będą odpowiadać za ekspansję Grupy, już dziś pracują nad rozszerzeniem spektrum działalności Grupy Polmlek o kolejne zakłady.

 

Źródło i fot.: polmlek.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ