09 czerwca 2017

Spożycie piwa w Polsce raczej nie wzrośnie. Może zwiększyć się jednak jego eksport

Kategoria: Z życia branży

Jakiego sezonu spodziewa się branża piwowarska? Ile piwa w tym roku wypije statystyczny Kowalski? W rozmowie z portalem kierunekSPOŻYWCZY.pl swoimi prognozami dzieli się Andrzej Olkowski, prezes Stowarzyszenia Regionalnych Browarów Polskich.

Spożycie piwa w Polsce raczej nie wzrośnie. Może zwiększyć się jednak jego eksport

W najbliższym czasie utrzyma się obserwowany już trend, będzie wzrastał segment dobrych piw super premium. Mam na myśli wzrost ilościowy, jakościowy i wartościowy. Będzie niestety rozwijał się też segment tanich produktów piwnych i piwopodobnych – przypuszcza prezes Olkowski.

W 2017 roku nie należy spodziewać się rewolucji w poziomie sprzedaży piwa w Polsce. Długa i bardzo chłodna wiosna nie służyła rynkowi. Branża zgodnie twierdzi, że nie był to dobry okres. Spożycie piwa przez statystycznego Kowalskiego powinno oscylować w okolicach 100 litrów per capita.

Mam też cichą nadzieję, że w tym roku wzrośnie eksport polskiego piwa. Obserwując trendy i tendencje ostatnich lat oraz wysiłki rodzimych browarów można się spodziewać wzrostu sprzedaży naszego piwa za granicę. To bardzo dobrze – dodaje Andrzej Olkowski.

Opracował Adam Wita
Fot. zdjęcie ilustracyjne 123rf.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ