12 czerwca 2017

Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo” - Wydminy!

Kategoria: Z życia branży

7. edycja programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY dobiegła końca! Spośród niemal 300 prac konkursowych jury wybrało 5 najlepszych szkół, do których powędruje nagroda I stopnia. Już 12 czerwca swoje trofeum odbierze Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach.

Uroczyste wręczenie nagrody w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo” - Wydminy!

Wydminy na podium

Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach (województwo warmińsko- mazurskie) jako jedna z 5 szkół w całej Polsce została laureatem nagrody I stopnia w konkursie ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Do placówki trafi kącik wypoczynkowy o wartości 15 000 zł, w skład którego wchodzą pufy, stół do gry w piłkarzyki, gry planszowe, dywany oraz stoliki. Ponadto, opiekun zwycięskiego zespołu otrzyma laptopa, a członkowie zespołu koszulki z logo programu zaprojektowane przez Sheo. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się już 12 czerwca w Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Z tej okazji szkołę odwiedzi ambasador akcji, znany youtuber Sheo!

Aktywni gimnazjaliści, wspólnie ze swoim opiekunem, P. Elżbietą Januszkiewicz, już drugi raz zaangażowali się w akcję ,,Żyj smacznie i zdrowo”, a w 6. edycji programu otrzymali  nagrodę II stopnia. Dzięki zapałowi i prawdziwej chęci promowania zdrowego stylu życia od kilku lat z powodzeniem zmieniają nawyki nie tylko swoich kolegów i koleżanek, ale także swoich rodzin i znajomych.

Konkurs w gimnazjach z całej Polski

Uczniowie Gimnazjum przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wydminach nie mieli w tym roku łatwego zadania – prace konkursowe nadesłało prawie 300 szkół z całej Polski! 7. edycja programu ,,Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród uczniów i nauczycieli. Do samego programu przystąpiło ponad 3000 gimnazjów, co oznacza, że wiedzę o zdrowym odżywianiu zdobyło 174 252 uczniów! W ramach konkursu przeprowadzono ponad 2000 wydarzeń społecznych, w których wzięło udział aż 46 767 osób!

Gimnazjaliści wykazali się ogromną kreatywnością przy organizacji działań w ramach programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie i zdrowo”. Ich zadaniem było przygotowanie wydarzenia angażującego społeczność lokalną, promującego zdrową dietę, wspólne przygotowywania posiłków i niemarnowanie jedzenia. Szkoła zrealizowała szereg działań związanych ze zdrowym stylem życia – stworzyła między innymi kalendarz z przepisami oraz sposobami na niemarnowanie jedzenia. Finałem podejmowanych działań było wydarzenie pod nazwą „Gotujmy smacznie, zdrowo i bezpiecznie”, w ramach którego urządzono warsztaty kulinarne, co sobotnie testowanie potraw, a także akcję „Kanapka” mającą na celu promowanie idei niemarnowania jedzenia.

Tak pieczołowicie przygotowane wydarzenie społeczne nie mogło pozostać niezauważone przez jurorów konkursu, którzy jednogłośnie przyznali mu tytuł jednego z pięciu najlepszych w całej Polsce.

 

***********************************************

„Żyj smacznie i zdrowo” to program edukacyjny marki WINIARY, prowadzony w polskich gimnazjach. Misją programu „Żyj smacznie i zdrowo” jest przekazanie gimnazjalistom wiedzy z zakresu prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie ich do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród młodzieży postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności. Do tej pory, w sześciu edycjach „Żyj smacznie i zdrowo” wzięło udział blisko 80% szkół gimnazjalnych z całej Polski.

 

Źródło i fot.: Informacja prasowa

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ