12 czerwca 2017

IV Kongres Branży Spirytusowej – „Branża spirytusowa a Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”

Kategoria: Z życia branży

W piątek odbył się w Ministerstwie Finansów IV Kongres Branży Spirytusowej organizowany przez Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy oraz Krajową Izbę Gospodarczą. Jest to kolejne wydarzenie w ramach Programu Przeciwdziałanie Szarej Strefie w Polsce. Tegorocznym tematem spotkania jest powiązanie działań branży spirytusowej ze Strategią na rzecz odpowiedzialnego rozwoju.

IV Kongres Branży Spirytusowej – „Branża spirytusowa a Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju”

Spotkanie otworzył Mateusz Morawiecki, Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów oraz Jonathan Knott, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

W debacie dotyczącej specyfiki działań w branży spirytusowej udział wziął Kamil Wyszkowski, Dyrektor Generalny Global Compact Network Poland, który przybliżył uczestnikom wyniki działań Programu Przeciwdziałanie Szarej Strefie, gdzie wspólnie z Ministerstwem Finansów i  m.in. z branżą spirytusową podejmujemy działania zmierzające do redukcji zjawiska szarej strefy, z nastawieniem na specyfikę poszczególnych branż, najbardziej narażonych na działanie tego zjawiska. Dyrektor Wyszkowski przytoczył również dane zagregowane w ramach publikowanych przez Global Compact Network Poland raportów dot. skali szarej strefy w Polsce. Wskazał, że jej wartość to ok. 12% PKB, co daje nie mniej niż 214 miliardów złotych rocznie. Redukcja tego zjawiska jest również jednym z najważniejszych priorytetów dla Ministerstwa Finansów, do czego odniósł się w swojej wypowiedzi również Premier Morawiecki.

Patronat nad Kongresem objęło Ministerstwo Rozwoju. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Republikańska, Stowarzyszenie Polska Wódka, UN Global Compact Network Poland i Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

 

Źródło i fot.: ungc.org.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ