13 lipca 2017

Druga edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Kategoria: Alkohole

Rusza druga edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec, konkursu grantowego skierowanego do społeczności lokalnych, w których Żywiec warzy swoje piwo. Cztery edycje lokalne Funduszu skierowane są do organizacji lokalnych w Elblągu, Leżajsku, Warce i Żywcu

Druga edycja Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Chcemy wspierać to, co ważne dla mieszkańców

Fundusz Społeczny, oparty na pozytywnych doświadczeniach budżetów obywatelskich, jest rezultatem Dialogu Społecznego Grupy Żywiec, podczas którego co roku rozmawia się z lokalnymi liderami z Elbląga, Warki, Leżajska oraz Żywca na temat wspólnych obszarów współpracy dla rozwoju mieszkańców miasta wraz z Grupą Żywiec.

Chcemy, by nasze zaangażowanie jak najlepiej odpowiadało na wyzwania społeczne w miastach, w których zlokalizowane są nasze browary. Dlatego w tym roku postanowiliśmy przeprowadzić badania jakościowe wśród mieszkańców, by zgłębić indywidualne, zróżnicowane potrzeby związane z realizacją projektów wspierających społeczności lokalne. Na tej podstawie, podczas warsztatów z liderami w poszczególnych lokalizacjach, udało nam się wypracować dedykowane dla poszczególnych lokalizacji obszary tematyczne Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. To w ramach tych obszarów organizacje z Elbląga, Leżajska, Warki i Żywca mogą zgłaszać pomysły w tegorocznej edycji mówi Magdalena Brzezińska, Kierownik Działu Korporacyjnego w Grupie Żywiec S.A

Jak aplikować?

W drugiej edycji konkursu grantowego łączna pula środków do wykorzystania przez lokalne organizacje wynosi 180 tys. zł w podziale na cztery edycje lokalne. O grant w tegorocznej edycji Funduszu mogą ubiegać się lokalne stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu posiadające osobowość prawną.

Zgłoszenia do pierwszej edycji konkursu można nadsyłać do dnia 1 sierpnia 2017 r. Wyniki pierwszej edycji konkursu poznamy już w sierpniu tego roku, a czas na ich wcielenie życie przewidziany jest do końca maja 2018 r.

Więcej informacji, w tym Regulamin Funduszu oraz wniosek, dostępnych jest TUTAJ.

 

Źródło i fot.: grupazywiec.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ