Partner serwisu
04 sierpnia 2017

Niebieska rewolucja w świecie wina

Kategoria: Alkohole

Zapominamy o tradycyjnym podziale na wino białe, czerwone i różowe. Na rynku coraz popularniejsze stają się wina w kolorze niebieskim. Dostępne są także w Centrum Wina pod marką Alma Azul.

Niebieska rewolucja w świecie wina

Podział wina na trzy podstawowe kolory: biały, czerwony i różowy przestaje być aktualny. Nawet jeśli mówi się o winach zielonych lub pomarańczowych, to nadal mieszczą się one w istniejącej kategorii win białych. Zupełnie odrębny rodzaj stworzyły zaś nowe, niebieskie wina. Wbrew potocznym przekonaniom, swojego nietypowego koloru wcale nie zawdzięczają barwie butelki. Na pomysł stworzenia wina w takim kolorze wpadli Hiszpanie, którzy od samego początku podkreślali, że produkt ma być innowacyjny i nowoczesny, przeznaczony dla osób podążających za nowymi trendami. I tam takie wino znalazło wielu zwolenników, a teraz podbija inne kraje Europy.

Niebieskie wina powstają zarówno z białych, jak i czerwonych szczepów winorośli. Swój kolor zawdzięczają antocyjanom obecnym w skórkach winogron. To naturalne związki roślinne. Obecne są w owocach, na przykład w aronii, malinach, czarnej porzeczce, a uzyskiwany z nich czerwono-fioletowy barwnik służy nie tylko do barwienia wina, ale też dżemów, lodów, cukierków a nawet witamin w tabletkach.

W Centrum Wina dostępne są dwa niebieskie wina Alma Azul: spokojne i musujące. Jak podkreślają ich twórcy, to tradycyjne produkty, ale w oryginalnej formie. Specjalnie dla współczesnych, ciekawych nowości miłośników wina. Alma Azul czyli „niebieska dusza” to hiszpański producent z winnicą nad samym Morzem Śródziemnym. To właśnie ono było inspiracją do stworzenia niebieskich win, które swoim nietypowym wyglądem mają przypominać o wakacjach, morzu i śródziemnomorskiej plaży.

 

Źródło i fot.: ambra.com.pl

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ