Partner serwisu
10 sierpnia 2017

Kulinarne święto w Poznaniu Poznaj piwne menu w Lech Browary Wielkopolsk

Kategoria: Alkohole

To będzie prawdziwe święto pysznego jedzenia i trunków. W długi weekend 11-15 sierpnia Lech Browary Wielkopolski zapraszają do skorzystania ze specjalnej oferty w ramach Poznań Food Days 2017. W programie pokazy kulinarne, wycieczki po browarze i spotkania z pasjonatami piwa.

Kulinarne święto w Poznaniu Poznaj piwne menu w Lech Browary Wielkopolsk

Ci, którzy zajrzą do poznańskiego browaru w najbliższy weekend, będą mogli przekonać się, czym jest tradycja warzenia piwa połączona z nowoczesną technologią. Odkryją tutaj świat Lecha, przyglądając się z bliska, jak warzy się jedno z ulubionych piw Polaków. Na gości czeka zwiedzanie najciekawszych miejsc browaru i zabawa w części multimediów, zaś idealnym zwieńczeniem wycieczki będzie degustacja piwa w pubie.

Z kolei na Starym Rynku przez wszystkie cztery dni odbywać się będą warsztaty piwnego smaku. Piwni eksperci, czyli cervesario, zapoznają uczestników ze sztuką degustacji i piwną sensoryką, a także zaprezentują style piwa czy zasady doboru odpowiedniego szkła. Poznanie tajników piwnego świata sprawi, że picie tego trunku nabierze zupełnie innego wymiaru, a jego smak, dzięki temu, że podchodzi się do niego z pasją, stanie się zupełnie wyjątkowy.

W sobotę i niedzielę Lech Browary Wielkopolski ugoszczą miłośników kulinariów i piwa. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak prawidłowo łączyć ulubiony styl piwny z konkretnymi potrawami. Technikę zestawiania tych dwóch przenikających się światów przybliży Wojtek Brodziak – piwny kiper i przewodnik po browarze. W programie przewidziano m.in.: reguły łączenia piwa z jedzeniem, degustację trzech stylów z zestawami przekąsek oraz naukę serwowania piwa w czeskim stylu.

Więcej informacji TUTAJ

Źródło i fot.: kp.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ