04 września 2017

Jest problem z pracownikami. Gospodarka wyhamuje?

Kategoria: Aktualności

Pracodawcy mają coraz większy kłopot z pozyskaniem odpowiednich pracowników. To problem, który może spowodować wyhamowanie polskiej gospodarki.

Jest problem z pracownikami. Gospodarka wyhamuje?

Przedsiębiorstwa nie będą mogły się rozwijać, jeżeli nie będą pozyskiwać osób zdolnych do pracy. To problem, nad którym trzeba się pochylić i szukać rozwiązań. Na pewno należy realizować je na wielu płaszczyznach. Jedną z nich jest mądra i przemyślana polityka migracyjna - twierdzi w rozmowie z eNewsroom Marcin Goncerz, specjalista ds. komunikacji w Work Service S.A.

Pomoc na wschodzie, ale i na południu

Goncerz wskazuje, że ratunkiem w tej sytuacji mogą być Ukraińcy, którzy już są obecni na polskim rynku pracy.

Warto zastanowić się jednak, jak zapewnić im lepsze warunki do pracy w Polsce, aby jeszcze chętniej tu przyjeżdżali. Można także poszukać pracowników wśród młodych osób na południu Europy. Grecja, Hiszpania i Włochy to kraje, gdzie obecnie panuje największe bezrobocie w Unii Europejskiej. Istnieje więc szansa, żeby nakłonić ich do podjęcia zatrudnienia w Polsce - mówi.

Ważna jest też aktywizacja zawodowa, ponieważ aż dwa miliony osób jest obecnie biernych zawodowo, czyli są poza rynkiem z innych powodów niż zdrowotne i emerytalne. Ich zaktywizowanie pomogłoby zapełnić luki. Wakatów jest blisko 120 tysięcy wakatów.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ