09 października 2017

Żywiec pomaga walczyć ze smogiem

Kategoria: Alkohole

Na ulicach Żywca pojawią się nowe czujniki umożliwiające monitorowanie jakości powietrza. Grupa Żywiec przekazała miastu na ten cel 70 tysięcy złotych. To część działań podejmowanych przez firmę na rzecz ochrony środowiska naturalnego i kolejny krok po podpisaniu na początku roku listu intencyjnego, w którym Grupa zadeklarowała współpracę z miastem na rzecz walki ze smogiem.

Żywiec pomaga walczyć ze smogiem

Czujki monitorujące jakość powietrza zostaną zamontowane w każdej z dzielnic Żywca. Dzielnica, w której pomiary wykażą najmniejsze zanieczyszczenie, zostanie nagrodzona przez władze miasta pod koniec sezonu grzewczego. Obok montażu stacji pomiarowych, w ramach umowy z miastem Grupa Żywiec wsparła także finansowo uruchomienie Centrum Edukacji Ekologicznej w Urzędzie Miejskim w Żywcu.

Współpraca ze społecznością lokalną na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska naturalnego to także efekt dialogu społecznego, który Grupa Żywiec prowadzi od lat z partnerami społecznymi z miasta i okolic. W jego wyniku firma utworzyła Fundusz Społeczny, w ramach którego lokalne organizacje mogą realizować określone w dialogu wspólne cele zrównoważonego rozwoju. W tym roku spośród 5 projektów, które otrzymają dofinansowanie z Funduszu, dwa poświęcone zostały zagadnieniom związanym z ekologią. Pierwszy z nich Żywiec Flower Eco Power ma na celu zachęcenie mieszkańców Żywca do troski o estetykę przestrzeni publicznej: ogrodów i balkonów, stanowiących zielone płuca chroniące mieszkańców przed niechcianym smogiem. Zaś w ramach drugiego z nich Straż Pożarna w Żywcu zakupi ubrania, które zostaną wykorzystane podczas działań chroniących wody lokalnego jeziora.

Grupa Żywiec podjęła także współpracę z Żywiecką Fundacją Rozwoju w zakresie wspólnej edukacji ekologicznej na terenie miasta. W najbliższych tygodniach mieszkańcy Żywca będą mogli wziąć udział w szeregu aktywności, których celem jest szerzenie wiedzy i świadomości odnośnie poprawy jakości środowiska naturalnego.

Dzięki konsekwentnej realizacji strategii "Warzymy lepszy świat" Grupie Żywiec udało się znacząco ograniczyć wpływ działalności na środowisko naturalne. W ciągu ostatnich lat (od 2008 roku) aż o 45% ograniczona została emisja CO2 w przeliczeniu na produkcję 1 hl piwa, przyjazne dla środowiska są także  wszystkie lodówki chłodzące piwo w punktach sprzedaży. Grupa Żywiec należy także do najbardziej oszczędnych w zakresie zużycia wody w świecie Heinekena.

źródło: grupazywiec.pl
fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ