Partner serwisu
03 września 2014

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej: Proponowane działania i mechanizmy skierowane do sektora mleczarskiego

Kategoria: Z życia branży

11-13 września br. w Augustowie spotkają się najważniejsze osobistości z dziedziny polskiego i europejskiego mleczarstwa po to by przedyskutować m.in. bieżącą sytuację na rynku mleczarskim związaną z przekroczeniem kwoty mlecznej w roku kwotowym 2013/2014 oraz zachwianą kondycją branży mlecznej po wprowadzeniu rosyjskiego embarga.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej: Proponowane działania i mechanizmy skierowane do sektora mleczarskiego

Dlatego wspólnie z prezesami największych polskich firm mleczarskich, rozważane będą istotne kwestie pozyskiwania funduszy, które pomogą zrekompensować poniesione straty producentów i przetwórców mlek. Dyskusji poddana zostanie problematyka uzyskania doraźnej i bardzo szybkiej pomocy poprzez szybkie i skuteczne decyzje, uproszczone procedury ze strony państwa i UE.

Ważne problemy dla branży
Podczas XII Forum poruszone zostaną, ważne z punktu widzenia możliwości rozwoju dla producentów i eksporterów żywności, problemy dywersyfikacji i poszukiwania nowych rynków zbytu. Dlatego też w kongresie udział wezmą specjalnie zaproszeni gości z Chin. W obliczu potrzeby promowania i zbudowania świadomości konsumentów na temat produktów mlecznych na odległych rynkach chińskich, koreańskich, wietnamskich czy afrykańskich podjęte zostaną zagadnienia z zakresu możliwości i sposobu pozyskiwania nowych partnerów biznesowych.

Źródło i fot.: Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ