Partner serwisu
02 czerwca 2016

Piwo jest dobre nie tylko samo w sobie. Zobacz przepis na chleb na piwie Miodnym

Kategoria: Alkohole

Browar Kormoran pokazał, że piwo Miodne jest idealne nie tylko samo w sobie, ale może stanowić doskonały surowiec do przygód w kuchni.

Piwo jest dobre nie tylko samo w sobie. Zobacz przepis na chleb na piwie Miodnym

 

Żeby pokazać jak szerokie zastosowanie może mieć piwo w kuchni przedstawiciele browaru odwiedzili wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Olsztyna – Spiżarnię Warmińską. To wyjątkowa restauracja, w której wszystkie składniki nie tylko są najwyższej jakości, ale pochodzą z tamtego regionu. Wszystko to w przytulnej atmosferze olsztyńskiej starówki. Spiżarnia to doskonałe miejsce, żeby spróbować doskonałych dań, a także warzonych w naszym browarze piw.

 

Przepis na chleb na Miodnym:

  • 150 g zakwasu żytniego,
  • 300 g mąki pszennej,
  • 10 g soli,
  • 400 ml piwa Miodnego,
  • 100 g słodu jęczmiennego,

 

Sposób przygotowania:
Do żytniego zakwasu dodajemy sól oraz część słodu. Wsypujemy 200 g mąki i dolewamy piwo ciągle wyrabiając. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji ciasta dodajemy resztę mąki oraz piwa. Ciasto wyrabiamy. Wyrobione, nakryte ściereczką ciasto zostawiamy przez godzinę do wyrośnięcia. Przed włożeniem do pieca zwilżamy uformowany bochenek wodą i posypujemy słodem. Pieczemy w piecu uzyskując piękny złoty kolor i chrupiąca skórkę.

 

Żródło: Browar Kormoram
Fot.: Tomasz Niewęgłowski

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ