Partner serwisu
05 kwietnia 2018

SIG pozyskuje folię aluminiową tylko z certyfikowanych źródeł

Kategoria: Bezpieczny produkt

SIG Combibloc kontynuuje działania z zakresu odpowiedzialnego rozwoju. Firma planuje pozyskiwać 100% surowców pozyskiwanych bezpośrednio wyłącznie od certyfikowanych dostawców. Firma pracuje wraz ze swoim partnerem z łańcucha dostaw, firmą Amcor, aby wszystkie dostawy folii aluminiowej posiadały standard Aluminium Stewardship Initiative.

SIG pozyskuje folię aluminiową tylko z certyfikowanych źródeł

Amcor jest największym dostawcą aluminium w Europie.

Folia aluminiowa jest jednym z podstawowych surowców do produkcji kartonów do płynnej żywności. Standard ASI obejmuje główne zagrożenia dla zrównoważonego rozwoju i potencjalne skutki, takie jak: zużycie energii i uwalnianie gazów cieplarnianych w procesie przekształcania rudy boksytu w aluminium, wpływ na lokalne społeczności i siedliska przyrodnicze z powodu działań górniczych oraz zanieczyszczenia wody z odpadów poprodukcyjnych. Celem programu jest ograniczenie skutków produkcji aluminium: poczawszy od kopalń, poprzez wytop po półfabrykaty i wytwarzanie produktów zawierających aluminium.
 

Nasz cel jest jasny. To wspólne podejście do dzielenia się najlepszymi praktykami branżowymi i zapewnienie, że jesteśmy w czołówce pozyskiwania folii aluminiowej, która spełni lub przewyższy normy wydajności ASI, zapewniając ciągłą poprawę środowiska, a także najlepsze w swojej klasie działania etyczne - dr Christian Bauer, Kierownik ds. Środowiska i zrównoważonego rozwoju produktów SIG, powiedział.


Jeszcze w 2017 r. zakończono działania pilotażowe i potwierdzono zgodność wyników produkcji z założeniami standardu ASI.

SIG Combibloc jest już liderem w pozyskiwaniu surowców z odpowiedzialnie zarządzanych lasów z certyfikatem FSC oraz ISCC Plus w celu pozyskiwania surowców odnawialnych dla polimerów.

źródło: SIG Combibloc/ forummleczarskie.pl
fot. freeimages.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ