Partner serwisu
27 września 2018

O sytuacji na rynku mleka podczas XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

Kategoria: Z życia branży

Sytuacja na rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie, wpływ nowej perspektywy finansowej na sektor mleczarski w Europie oraz nowe trendy w produkcji mleczarskiej to główne tematy rozpoczętego 26.09 Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

O sytuacji na rynku mleka podczas XVI Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

To największa konferencja branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku odbywa się już szesnasta jej edycja.

– Po to, by wzmocnić sektor mleka oczekujemy szybkich i sprawnych decyzji Komisji Europejskiej – mówi podczas  dzisiejszego spotkania minister Jan Krzysztof Ardanowski i zaznaczył, że wyzwaniem dla wszystkich są nowe procesy innowacyjne w obszarze produkcji, handlu i sprzedaży.

– Jestem przekonany, że szczególnie w Polsce rynek mleka będzie rozwijał się kierunkowo i również mniejsze gospodarstwa będą mogły produkować na rynek lokalny. Rozszerzamy  możliwości takiej sprzedaży bezpośrednio z gospodarstwa do stołówek, hoteli, restauracji i gospodarstw agroturystycznych – poinformował szef resortu rolnictwa.

Minister Ardanowski odczytał list premiera Mateusza Morawieckiego skierowany do uczestników Forum, w którym szef rządu po raz kolejny podkreślił, że nie wyobraża sobie silnej polskiej gospodarki bez silnego polskiego rolnictwa. Premier zwrócił też uwagę, że ważna jest współpraca rolników i przetwórców, jak ma to miejsce w branży mleczarskiej, gdzie członkami spółdzielni są rolnicy.

Podczas Forum spotykają się  najważniejsi unijni urzędnicy oraz najwięksi gracze europejskiej branży mleczarskiej. W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób związanych z tą branżą.

źródło: minrol.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ