Partner serwisu
04 czerwca 2019

Hochland dumny z dostawców mleka

Kategoria: Mleko

Hochland Polska skupuje mleko od ponad 600 gospodarstw, które podlegają restrykcyjnym procedurom stosowanym dla uzyskania produktu najwyższej jakości. W tych wszystkich gospodarstwach krowy mogą być karmione wyłącznie paszą pozbawioną GMO, czyli organizmów modyfikowanych genetycznie. Szczegółowe wymagania obejmują także utrzymanie dobrostanu zwierząt, dbałość o ekologię i środowisko naturalne, a także ochronę żywności. Wśród gospodarstw, od których Hochland Polska skupuje mleko jest także to, które właśnie uruchomiło największą oborę na Mazowszu. Uroczystość otwarcia nowego obiektu miała miejsce 25 maja 2019 roku.

Decyzję o budowie obiektu podjęto w 2016 roku, ale budowę, która trwała 10 miesięcy rozpoczęto 1 sierpnia 2018 roku. W jej wyniku powstała nowoczesna, czterorzędowa obora z centralnym stołem paszowym. W obiekcie zastosowano między innymi pierwszą w Polsce karuzelę Autorotor, typ Subway o 40 stanowiskach z kolektorem mlecznym. Poza tym oborę wyposażono w schładzalnik na mleko o pojemności 20 000 litrów, zintegrowany system zarządzania stadem i monitorowania stanu zdrowia bydła, oraz automatyczny system kurtyn wentylacyjnych sterowanych stacją pogodową. Obok obory znajduje się budynek szkoleniowo – socjalny.

W uroczystości otwarcia największej obory na Mazowszu wzięło udział kilkaset osób, zarówno sąsiadów, jak i mazowieckich hodowców, a także zarządu Hochland Polska, przedstawicieli firm uczestniczących w budowie i wyposażaniu obiektów oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Uroczystość rozpoczął senior rodu – pan Tadeusz Duszak, zarządzający z początku 10 ha ziemi i 13 krowami mlecznymi. W latach 80-tych XX wieku gospodarstwo przejął jego syn Leszek, który prowadził je najpierw z żoną Barbarą, a potem z synami Tomaszem i Piotrem oraz synowymi Agnieszką i Małgorzatą, konsekwentnie je modernizując i rozwijając, aż do obecnego stanu. Trzeba zaznaczyć, że hodowlą interesują się także wnuki hodowcy, czyli Olga, Julia, Kacper i Bartek. To prawdziwie wielopokoleniowa firma!

Jesteśmy dumni, że wśród naszych dostawców mleka jest gospodarstwo pana Duszaka. Serdecznie gratulujemy dynamicznego rozwoju i bardzo cieszymy się razem z nim. To rodzinne gospodarstwo z długimi, wielopokoleniowymi tradycjami, ale też otwarte na nowoczesne rozwiązania. Tak nowoczesne obiekty, jak u pana Duszaka są bardzo dobrym i pozytywnym przykładem dla naszych wszystkich dostawców mleka. Takie działania pomagają wyznaczać kierunek konsekwentnego dalszego rozwoju. – podkreśla Jacek Wyrzykiewicz, PR & Marketing Services Manager w Hochland Polska.

Hochland istnieje na polskim rynku od początku lat 90-tych. W Polsce działają dwa zakłady – w Kaźmierzu i Węgrowie. Hochland, Almette, Valbon to wiodące na rynku marki, pod którymi kryje się cała gama produktów, dostępna także dla rynku HoReCa. Doskonały smak i jakość zawdzięczają najlepszym surowcom i technologiom.

źródło: izbamleka.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ