08 stycznia 2020

Wzrost produkcji pomarańczy w Albanii

Kategoria: Aktualności

Albania zajmuje siódme miejsce w Europie pod względem produkcji pomarańczy w 2018 r, przy czym te owoce uprawiano na obszarze 300 ha, co stanowi 50% wzrost w stosunku do powierzchni rok wcześniej, przy produkcji sięgającej 10,8 tys. ton to zwyżka o 20%.

Wzrost produkcji pomarańczy w Albanii

Znaczne zwiększenie się areału w 2018 r. wskazuje, że produkcja może jeszcze wzrosnąć w nadchodzących latach, kiedy zaczną rodzić nowe sadzonki. W Europie jest tylko 10 krajów, które produkują pomarańcze ze względu na sprzyjający rozwojowi tych owoców klimat. Okazuje się, że w 2018 r. Albania zebrała więcej pomarańczy niż Francja, ta ostatnia wyprodukowała około 10 tys. ton.
 
Według Eurostatu państwa członkowskie Unii Europejskiej zebrały 6,5 mln ton pomarańczy w 2018 r. Był to najwyższy poziom produkcji od 2010 r. i był wspierany rekordowymi zbiorami w Hiszpanii - 3,6 mln ton. Oprócz Hiszpanii innymi głównymi krajami produkującymi były Włochy z 1,6 mln ton i Grecja - 0,9 mln ton.
 
Jeżeli chodzi o państwa niebędące członkami UE, jedynymi produkującymi pomarańczę są Albania i Turcja, które wyprodukowały 1,9 mln ton w 2018 r., co w rzeczywistości zajmuje drugie miejsce w Europie, po Hiszpanii. Poza tym, około trzy czwarte pomarańczy importowanych do UE pochodziło z Afryki Południowej i Egiptu.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ