20 stycznia 2020

Już w najbliższy weekend Stock Polska zaprasza na Festiwal Jedz Pij Warszawo!

Kategoria: Alkohole

Festiwal Jedz Pij Warszawo, skierowany do wszystkich fanów gastronomicznej strony Stolicy odbędzie się już w najbliższy weekend. Wydarzeniem towarzyszącym jest organizowany od trzech lat Festiwal Wódki i Zakąski. Event dedykowany jest szeroko rozumianej kulturze konsumpcji, najnowszym światowym trendom oraz formom prezentacji jedzenia i napojów. Swoje strefy, jak co roku, będą tam miały marki z portfolio Stock Polska – Orkisz, Beluga i nowość - Żołądkowa Kolonialna.

Festiwal kultury gastronomicznej

Festiwale gastronomiczne cieszą się coraz większa popularnością. Nic dziwnego – świadomość kultury jedzenia i picia rośnie, a w Polsce, gdzie kuchnia ma bogatą i długą historię, jest to tym bardziej naturalne. Rośnie również wiedza o alkoholach. Organizowany od trzech lat Festiwal Wódki i Zakąski, w tym roku towarzyszy większemu wydarzeniu - Jedz Pij Warszawo, którego celem jest przybliżenie uczestnikom gastronomicznej historii Warszawy – zarówno z punktu widzenia bogatych tradycji kulinarnych, jak i wymiaru kulturowego oraz obyczajów. Jest to również reaktywacja legendarnej „Wystawy Kucharskiej” z 1902 r. Wtedy też Warszawa stała się jednym z pierwszych miejsc świętowania sztuki kulinarnej w Europie.

- Takie projekty powinny być realizowane i promowane na szeroką skalę. To jedyne takie wydarzenie na mapie świata i mamy czym się pochwalić. Stock Polska od samego początku jest jednym z partnerów festiwalu. Do dziś wspominamy dwie pierwsze edycje, podczas których prezentowaliśmy nasze produkty. Na ostatniej pojawiło się  sześć marek z naszego portfolio, a na każdym ze stanowisk było wiele atrakcji, jak np. Beluga z kawiorem i ostrygami, możliwość przygotowywania drinków w wirtualnej rzeczywistości w strefie Stock Prestige czy góra lodowa na stanowisku Amundsena – mówi Daria Pasieka, Ambasadorka Wódki w Stock Polska.

Trunki dla koneserów

Polska wódka jest znana i ceniona na całym świecie, co bez wątpienia jest powodem do dumy. Jedną ze specjalnych stref Festiwalu będzie Strefa Konesera – specjalnie wydzielona dla wyrobów gorzelniczych i wszystkiego, co związane z trunkami - kulturą ich picia i historią. Do udziału w festiwalu zostali zaproszeni ogólnopolscy oraz lokalni producenci, których artykuły wyróżniają się najwyższą jakością. Jak co roku, nie mogło zabraknąć również marek z portfolio Stock Polska.

- W tym roku stawiamy na premiumizację - zaprezentujemy takie marki jak Beluga, Orkisz i nowy produkt – Żołądkową Kolonialną. Jako Ambasadorka Wódki również mam swój wkład w promocję i realizację naszego projektu – już dzisiaj mogę zaprosić na warsztaty z surowca, które będę prowadzić na stoisku wódki Orkisz. Pokażę, jak powinno się degustować wódkę i dowiodę, że ma ona smak, a zdecydowanie łatwiej opowiada się o niej na podstawie surowca. Zapraszam serdecznie do Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie 25 i 26 stycznia – mówi Pasieka.

Wspomniane trzy marki to najwyższej jakości trunki reprezentujące segmenty premium, ultra- i super-premium. Żołądkowa Kolonialna o nowy produkt premium rozszerzający rodzinę Żołądkowej. Dostępny w dwóch wariantach smakowych – z Nutą Brandy i z Nutą Whiskey nawiązuje do oryginalnej, mocnej receptury Żołądkowej Gorzkiej z XIX wieku bazującej na dzikich, gorzkich pomarańczach i egzotycznych przyprawach. Orkisz to propozycja ekskluzywnej wódki charakteryzującej się wyjątkowo subtelnym smakiem, który zawdzięcza pszenicy orkisz - składnikowi, z którego powstaje. Wytwarzana w procesie powolnej destylacji zachwyca delikatnością smaku koneserów jakościowych alkoholi.

Dedykowaną strefę na festiwalu będzie miała również marka Beluga - wódka, która powstaje w sercu Syberii z najwyższej jakości spirytusu słodowego, naturalnego miodu, infuzji z owsa, ekstraktu z ostropestu i wanilii. Dodatek wód z syberyjskich studni artezyjskich i 30-dniowy okres leżakowania sprawia, że Beluga osiąga idealnie zbalansowany smak, a proces podwójnej filtracji przez piasek kwarcowy i filtr srebra dodatkowo nadaje mu wyjątkowości.

Na festiwalu obecne będą również marka rumu - Dictador, oraz szkocka whisky Auchentoshan. To świetna okazja do poznania i degustacji tych produktów.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ