10 lutego 2020

Kaufland wprowadza nowy poziom wynagrodzeń od marca

Kategoria: Aktualności

Kaufland uzgodnił nowy poziom wynagrodzeń, który będzie obowiązywał w sieci już od nowego roku obrachunkowego. Od dnia 1 marca br. pracownicy sieci otrzymają podwyżki proporcjonalne do stanowiska i stażu pracy. Doświadczeni pracownicy marketów będą zarabiać nawet do 3900 zł miesięcznie. Łącznie na podwyżki sieć przeznaczy niemal 50 milionów zł.

Kaufland wprowadza nowy poziom wynagrodzeń od marca

Kaufland cyklicznie zleca niezależnym instytutom badawczym przegląd zarobków oraz świadczeń pozapłacowych oferowanych przez rynek. Na tej podstawie sieć dostosowuje poziom pensji
i dodatkowych świadczeń. W obecnym roku obrotowym, który trwa do końca lutego, sieć wprowadziła podwyżki wynagrodzeń w porozumieniu z przedstawicielami związków zawodowych
i pracowników. Co więcej, pracownicy sklepów oraz centrów dystrybucyjnych zostali objęci dodatkiem motywacyjnym w wysokości nawet 400 zł za 100% frekwencję w pracy. Ma on na celu nagrodzenie pracowników, którzy wyróżniają się dyspozycyjnością i wzorową obecnością w pracy, a po rocznym doświadczeniu można potwierdzić jego skuteczność.

Od nowego roku obrachunkowego, który rozpocznie się 1 marca sieć zapowiedziała dalszy wzrost wynagrodzeń. Podwyżki płac obejmą wszystkich pracowników sieci – zarówno pracowników sklepów, centrów dystrybucyjnych, jak i pracowników centrali. Poziom wynagrodzeń będzie podnoszony proporcjonalnie do pełnionej funkcji. Na popularnym w branży stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od stażu pracy pracownicy otrzymają od 3200 do 3900 zł brutto miesięcznie, w tym do 500 zł dodatku motywacyjnego. Na wszystkie podwyżki Kaufland przeznaczy w tym roku niemal 50 mln zł.

Co roku aktualizujemy stawki wynagrodzeń w naszej sieci. Prowadzimy przy tym stałe konsultacje ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników. Staramy się wypracować rozwiązania rynkowo konkurencyjne i atrakcyjne dla pracowników, ale także realne i ekonomicznie uzasadnione dla nas jako pracodawcy. Wynagrodzenia to jednak nie wszystko. Mamy przy tym bardzo rozbudowany system benefitów, z których mogą korzystać nasi pracownicy, jak również inwestujemy w różnorodne procesy optymalizacyjne, które mają ułatwić pracę - mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

Wyniki ostatnich analiz wykazały, że Kaufland jest jednym z trzech najatrakcyjniejszych pracodawców wśród sieci handlowych w Polsce. Po przyznaniu podwyżek z dniem 1 marca Kaufland stanie się drugim najlepszym pracodawcą w Polsce pod względem wysokości płac, co potwierdza pozycję obu firm należących do Grupy Schwarz jako najlepszych pracodawców na rynku. Oprócz atrakcyjnych wynagrodzeń sieć oferuje przede wszystkich stabilne warunki zatrudnienia będące fundamentem współpracy. Standardową formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Pierwsza umowa, niezależnie od poziomu zatrudnienia, jest zawsze na okres 7 miesięcy, kolejna jest już umową na czas nieokreślony. Dobre warunki pracy nie tylko sprawiają, że sieć rokrocznie nagradzana jest w tym zakresie, lecz także jest to miejsce, z którym wielu pracowników na długo wiąże swoją karierę zawodową. Ponad 67% wszystkich pracowników posiada już ponadtrzyletnie doświadczenie zawodowe w sieci.

W tym roku Kaufland już po raz czwarty został wyróżniony certyfikatem Top Employer Polska 2020,
a także po raz drugi otrzymał tytuł Top Employer Europe 2020. Laureaci nagrody to organizacje, które stworzyły i wdrożyły najlepsze praktyki HR. Pracodawcy posiadający ten tytuł zapewniają wyjątkowe miejsca pracy, dzięki strategicznym i przemyślanym działaniom, które tworzą środowisko pracy wzmacniające i rozwijające pracowników. Z kolei w październiku 2019 r. sieć otrzymała także nagrodę WELLPOWER 2019 w ramach pierwszego ogólnopolskiego konkursu dla firm, które realizują projekty
z zakresu wellbeing. Za swoje działania Kaufland został wyróżniony w kategorii „Duża firma”.

źródło: informacja prasowa
Tagi: Kaufland
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ