14 lutego 2020

WAPA przedstawia roczną prognozę produkcji jabłek i gruszek na półkuli południowej

Kategoria: Aktualności

Prognozy zbiorów jabłek i gruszek zebrane w Argentynie, Australii, Brazylii, Chile, Nowej Zelandii i Południowej Afryce pokazały, że uprawy tych owoców na półkuli południowej w 2020 r. mają osiągnąć odpowiednio 5 mln ton i 1,276 mln ton.

WAPA przedstawia roczną prognozę produkcji jabłek i gruszek na półkuli południowej

W przypadku jabłek stanowi to niewielki spadek o 1% w porównaniu z produkcją otrzymaną w 2019 r. Oczekuje się, że w omawianym czasie eksport pozostanie stabilny i wyniesie 1,725 mln ton. 
 
Niemniej jednak plony gruszek zmaleją o 3% w porównaniu z 2019 r. Oczekuje się, że eksport obniży się o 2% do 691,66 tys. ton. Zaktualizowano dane o uprawach i zasobach półkuli północnej. Ogólnie rzecz biorąc, szacunki nadal wykazują ogromne zróżnicowanie wielkości plonów z powodu efektów spustoszenia klimatu wpływającego na produkcję. 
 
Jednakże w przyszłości należy podjąć wysiłki w zakresie sprostania nowym wymaganiom rynku i oczekiwaniom ograniczenia zależności od pestycydów. Dlatego też powinno się skoncentrować również na opracowaniu nowych zrównoważonych strategii dotyczących zużycia wody, różnorodności biologicznej, emisji dwutlenku węgla, a także dostosowaniu opakowań w kontekście plastiku.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ