24 lutego 2020

Nauka ekologii już od przedszkola – ruszył drugi etap akcji Kaufland „Eko od dziecka“

Kategoria: Aktualności

Uczą się, jak sortować śmieci, dbać o środowisko naturalne czy wykorzystywać istniejące zasoby. Już blisko 500 dzieci wzięło udział w warsztatach „Eko od dziecka”. Właśnie rozpoczął się drugi etap wyjątkowej akcji edukacyjnej sieci Kaufland.

Nauka ekologii już od przedszkola – ruszył drugi etap akcji Kaufland „Eko od dziecka“

Chcąc zwiększać świadomość ekologiczną od najmłodszych lat, sieć Kaufland prowadzi projekt edukacyjny pod nazwą „Eko od dziecka”. W ramach inicjatywy przeszkoleni pracownicy firmy odwiedzili do tej pory 7 przedszkoli w 4 miastach, gdzie prowadząc warsztaty, uczyli dzieci, jak dbać o dobro planety. W bezpłatnych zajęciach podzielonych na trzy bloki tematyczne dot. różnych aspektów ekologii, wzięło udział już blisko 500 przedszkolaków w wieku 5-6 lat. Jednym z warsztatowych zadań było stworzenie projektu torby z dziecięcym pomysłem na dbanie o środowisko. Na autora lub autorkę najlepszego pomysłu czekały atrakcyjne nagrody, które wręczono 10 lutego w Przedszkolu Publicznym nr 6 „Kubuś” w Krotoszynie podczas uroczystości kończącej pierwszy etap akcji.

Laureatką premierowej odsłony konkursu została 6-letnia Lidia, która w nagrodę otrzymała dyplom, torbę ze swoim rysunkiem oraz zabawki. Zabawki otrzymało również przedszkole laureatki, a dla dzieci przygotowano zdrowy poczęstunek – świeże owoce.

- Projekt „Eko od dziecka” to element strategii CSR sieci Kaufland o nazwie „Zróbmy to razem.”. Wierzymy, że każdy z nas ma realny wpływ na kondycję naszej planety, a naszym obowiązkiem, jako zaangażowanej społecznie sieci, jest dbanie o szerzenie wiedzy w tym zakresie. Szczególnie duże znaczenie ma praca z dziećmi, które wynoszą z zajęć cenną naukę na przyszłość, angażując się w warsztaty i ciesząc, że mogą zrobić coś dobrego dla otoczenia – mówi Agnieszka Kotlińska, ekspert ds. CSR w sieci Kaufland Polska oraz wolontariuszka projektu Eko od dziecka.

Drugi etap warsztatów wystartował 11 lutego br. Wezmą w nim udział 4 przedszkola: w Nowej Soli, Malborku, Lublinie i Szczecinie. Blisko 200 dzieci zdobędzie cenną wiedzę o ochronie środowiska i zyska szansę na wygranie ufundowanych przez sieć nagród. Zadaniem przedszkolaków będzie ponownie stworzenie projektu torby przedstawiającego ich pomysł na ochronę natury. Zdjęcia projektów toreb będzie można przesłać na specjalnie utworzony adres mailowy, a na autora najlepiej ocenionej pracy drugiego etapu czeka nagroda-niespodzianka o wartości 1000 zł.

źródło: informacja prasowa
Tagi: Kaufland
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ