23 marca 2020

Sprzedaż detaliczna w lutym 2020 r. - komentarz MR do danych GUS

Kategoria: Aktualności

Wg wstępnych danych GUS, sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) w lutym 2020 r. była o 7,3 proc. wyższa niż przed rokiem i jednocześnie o 0,4 proc. wyższa niż w styczniu br.

Sprzedaż detaliczna w lutym 2020 r. - komentarz MR do danych GUS

W miesiącach styczeń-luty 2020 r. sprzedaż detaliczna była o 5,6 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Według wstępnych danych GUS, sprzedaż detaliczna (w cenach stałych) w lutym 2020 r. była o 7,3 proc. wyższa niż przed rokiem i jednocześnie o 0,4 proc. wyższa niż w styczniu br. W miesiącach styczeń-luty 2020 r. sprzedaż detaliczna była o 5,6% wyższa w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Wśród ważniejszych grup przedsiębiorstw największy wzrost sprzedaży w lutym (w cenach stałych) odnotowano w podmiotach zajmujących się sprzedażą „pojazdów samochodowych, motocykli, części” – o 6,9 proc. Dynamiczny wzrost nastąpił w kategoriach o mniejszym udziale: „tekstylia, odzież i obuwie” – o 13 proc., „farmaceutyki, kosmetyki, sprzęt ortopedyczny” – o 12,5 proc. oraz „meble, rtv, agd” – o 9,2 proc.

Obecna sytuacja związana z zaburzeniami wywołanymi rozprzestrzenianiem się wirusa, zarówno w Polsce, jak i w jej otoczeniu gospodarczym przełoży się na wyniki sprzedaży w kolejnych miesiącach. Oczekujemy, że w marcu nie nastąpi jednak gwałtowny spadek sprzedaży detalicznej, ze względu na wzmożone zakupy żywności, farmaceutyków, towarów pierwszej potrzeby.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ