25 marca 2020

Bosman przyznał granty na rozwój regionu

Kategoria: Aktualności

Bosman rozstrzygnął konkurs grantowy pn. „Bosman dla regionu”, w ramach którego przyznał granty na realizację projektów wspierających region. Do konkursu zgłosiły się organizacje pozarządowe i instytucje użyteczności publicznej z ponad 200 miast i wsi województwa zachodniopomorskiego, przyznano 22 granty o łącznej wartości 551 160,00 zł. 

Bosman przyznał granty na rozwój regionu

Celem programu Bosmana jest wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, ekologicznych i infrastrukturalnych, które przyczyniają się do podniesienia jakości życia mieszkańców regionu oraz stymulują integrację lokalnej społeczności.

Do konkursu nadesłano kilkaset wniosków o grant. Zgłosiły się organizacje z 209 miast i wsi, które wnioskowały łącznie o 24 mln zł.

Zgodnie z założeniami konkursu planowaliśmy przyznanie 15 grantów. Jednak liczba nadesłanych zgłoszeń oraz bardzo różnorodne i ambitne projekty sprawiły, że zdecydowaliśmy się na rozszerzenie puli i przyznliśmy 22 granty - mówi Paweł Michalik, Menedżer Marki Bosman w Carlsberg Polska.

Wśród nagrodzonych projektów znalazły się m.in. działania na rzecz ochrony środowiska takie jak „Społeczne Eko Patrole”, „Wiosenne porządki w puszczy bukowej”, „Sztuka Odzysku”, „Przyszłość planety zależy od nas” czy strefa „Eko Chilloutu”. Granty przyznano także inicjatywom mającym na celów wsparcie osób niepełnosprawnych, np. organizacji Mistrzostw Polski Niesłyszących oraz akcji kibiców Pogoni Szczecin pod hasłem „Niepełnosprawni Niewykluczeni”. Bardzo istotne były również projekty służące ochronie zdrowia i życia, Bosman przyznał granty m.in. na zakup defibrylatorów dla OSP w Brwicach, a także na zakup łodzi ratowniczej dla OSP w Nowym Worowie. Wśród najbardziej kreatywnych idei znalazły się pomysły Stowarzyszenia Inspiracje Młodych „Buduj formę z Bosmanem” i „Z Bosmanem robimy wiochę na 102” od Stowarzyszenia Pozytywnych Zmian.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania lokalnych organizacji i instytucji. To jest coś wspaniałego, że tylu ludziom chce robić się tyle dobrego. Jestem poruszony i ogromnie się cieszę, że z marką Bosman możemy dołożyć drobną cegiełkę do tego dobra  – mówi Paweł Michalik, Menedżer Marki Bosman w Carlsberg Polska.

Organizatorzy konkursu „Bosman dla regionu” podkreślają, że w związku z sytuacją związaną z epidemią koronawirusa, w uzasadnionych przypadkach możliwe będzie przedłużenie terminu realizacji projektów. Ze wszystkim organizacjami skontaktują się w ciągu najbliższych kilku dni.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ