Partner serwisu
09 czerwca 2020

UE i Meksyk realizują swój program, aby osiągnąć nową umowę handlową

Kategoria: Aktualności

Unia Europejska i Meksyk zakończyły ostatni etap negocjacji w sprawie nowej umowy handlowej. Negocjacje rozpoczęto w 2016 r. i prawdopodobnie wejdą w życie za kilka miesięcy, ponieważ zawarte w umowie warunki muszą zostać zatwierdzone przez Radę i Parlament.

UE i Meksyk realizują swój program, aby osiągnąć nową umowę handlową

Umowa z Meksykiem obejmuje sprawy, które nie były wcześniej uwzględniane w takich umowach, tj. kwestie środowiskowe i obejmuje zobowiązanie do skutecznego wdrożenia porozumienia paryskiego w sprawie zmian klimatu. Protokół handlowy jest częścią szerszej umowy, która obejmuje również ochronę praw człowieka i zawiera sprawy dotyczące współpracy politycznej i współpracy na rzecz rozwoju. Będzie to również pierwsza umowa handlowa UE zawierająca postanowienia odnośnie walki z korupcją wraz ze środkami zwalczania przekupstwa i prania pieniędzy.

Jeśli chodzi o hiszpańsko-meksykański handel owocami i warzywami, wolumeny eksportowane przez Hiszpanię są bardzo małe, chociaż w ostatnich latach zwiększyły się z 12 ton w 2015 r. do 879 ton w 2019 r. Wzrost ten spowodowany jest wyższym wywozem śliwek stanowiących 865 z 879 ton wysłanych w 2019 r.

Tymczasem import hiszpańskich owoców i warzyw z Meksyku jest większy i wyniósł 41,588 tys. ton w 2019 r. Produktami, które Hiszpania najczęściej sprowadza z Meksyku jest awokado z 26,71 tys. ton, banany z 7,064 tys. ton, cytryny z 2,069 tys. toni i mango z 2,105 tys. ton.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ