Partner serwisu
17 lipca 2020

ESSENCE – kolejny produkt w ofercie Żywiec Zdrój w butelce w 100% z plastiku z recyklingu

Kategoria: Aktualności

Żywiec Zdrój wprowadził na rynek kolejny produkt w butelce wykonanej w 100% z plastiku z recyklingu. Od maja Żywiec Zdrój Essence dostępny jest w szerokiej dystrybucji w nowym opakowaniu wykonanym w całości z przetworzonego plastiku (tzw. rPET).  To kolejny krok marki w kierunku zamknięcia obiegu tego surowca i dowód na to, że segregacja odpadów i ich recykling realnie przekłada się na zminimalizowanie zużycia pierwotnego plastiku.

 

ESSENCE – kolejny produkt w ofercie Żywiec Zdrój  w butelce w 100% z plastiku z recyklingu

Troska o naturę jest nieodłącznym elementem strategii Żywiec Zdrój. Marka od lat podejmuje działania, by zminimalizować swój wpływ na środowisko, w tym konsekwentnie edukuje Polaków w zakresie właściwej segregacji odpadów i ich recyklingu. Jako pierwsza firma w Polsce zadeklarowała również, że jeszcze w tym roku 100% wprowadzonego przez nią na rynek plastiku zostanie z niego zebrane i przekazane do recyklingu. W ubiegłym roku z kolei marka wprowadziła do swojej oferty pierwszy produkt w butelce wykonanej w 100%
z plastiku z recyklingu – wodę niegazowaną o pojemności 5 l. Teraz, w opakowaniu 100% rPET dostępny jest również Essence – pierwszy produkt Bio w ofercie Żywiec Zdrój.


Essence to odpowiedź marki na zyskujący na popularności trend zdrowego stylu życia, który doskonale wpisuje się w misję firmy zachęcania ludzi do tego, by pili zdrowiej. W tym celu marka prowadzi liczne kampanie i programy edukacyjne oraz regularnie rozbudowuje swoją ofertę o produkty z krótkim i prostym składem,  których przykładem jest właśnie Essence.


Essence to połączenie naturalnej wody mineralnej, wyłącznie naturalnych aromatów owoców i ziół oraz soku z cytryny z certyfikowanych upraw bio. Produkt nie zawiera cukru, sztucznych aromatów czy innych dodatków. Dostępny jest w trzech wyjątkowych wariantach smakowych: mandarynka z trawą cytrynową, ogórek z limonką oraz cytryna z bazylią.


Produkty z tej linii zostały stworzone z myślą o osobach, które dbają o zdrową, zbilansowaną dietę, wybierają napoje z krótkim i prostym składem, bazującym jedynie na naturalnych substancjach. Sprawdzi się również w przypadku tych, którzy nie przepadają za naturalnym smakiem wody, ale chcieliby nawadniać się w zdrowy sposób. To także doskonała propozycja na lato – dodatek naturalnych aromatów owoców zapewnia orzeźwienie, a niewielka, poręczna butelka doskonale sprawdzi się poza domem.


Od maja Essence dostępny jest w opakowaniu o pojemności 370 ml, które wykonane zostało w 100% z plastiku z recyklingu oraz niezmiennie w całości nadaje się do recyklingu. Po entuzjastycznym przyjęciu produktu w 2019r., Żywiec Zdrój zdecydował się rozszerzyć jego dystrybucję na wszystkie sieci handlowe w całym kraju.


Rekomendowana cena detaliczna za butelkę o pojemności 370 ml to 3,19 zł.

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ