Partner serwisu
22 września 2020

Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu

Kategoria: Aktualności

Polski producent gotowy wesprzeć rząd. Krynica Vitamin S.A. może produkować aż 15 mln. litrów płynu dezynfekującego miesięcznie

Krynica Vitamin deklaruje wsparcie dla rządu

W związku z powrotem dzieci do szkół i zwiększonym zapotrzebowaniem na środki dezynfekujące pojawiły się obawy czy ponownie nie zabraknie środków odkażających. Każdy pamięta puste półki sklepowe na początku pandemii koronawirusa i problemy z kupnem środków dezynfekujących. Krynica Vitamin S.A. znacząco zwiększając swoje moce produkcyjne stała się jednym z liderów tej branży w Europie. Dziś jest gotowa wesprzeć rząd.

15 mln. litrów płynu dezynfekującego

„Krynica Vitamin jest dziś wiodącym w Europie producentem płynów do dezynfekcji rąk czy powierzchni. Od początku lipca spodziewając się takiego rozwoju wydarzeń, podjęliśmy decyzję o rozbudowie naszych mocy produkcyjnych” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynicy Vitamin S.A. By zdać sobie sprawę z tego jak znacząco wzrosły moce produkcyjne i zdolności spółki wystarczy wspomnieć, że w związku z rozpoczętym rokiem szkolnym rząd zapowiedział, że do placówek edukacyjnych trafi 4 miliony litrów płynu dezynfekującego. Polska spółka jest w stanie miesięcznie produkować prawie 4 razy więcej. „Dzisiaj te moce stanowią około 15 milionów litrów płynu dezynfekującego miesięcznie.” – dodaje Piotr Czachorowski.

Wsparcie dla rządu

Znając swoje moce produkcyjne i możliwości Krynica Vitamin S.A. produkująca płyn Hygea Med jest w stanie w znaczącym stopniu zaspokoić potrzeby szkół, szpitali czy jednostek samorządowych. Podobnie jak na wiosnę jest w stanie także uzupełnić zapasy Agencji Rezerw Materiałowych. „Jestem w stanie powtórzyć i zadeklarować to co w maju mówiłem panu premierowi czy ministrowi zdrowia. Jeżeli będzie taka potrzeba Krynica Vitamin jest w stanie przekazać pełne swoje moce produkcyjne na obsługę bieżących zleceń które wynikają z bieżącej sytuacji w związku z rozwojem pandemii” – mówi Piotr Czachorowski, Prezes Zarządu Krynica Vitamin S.A.

Wytyczne dla szkół

Zaopatrzenie szkół w płyny dezynfekujące jest bardzo istotne z puntu widzenia przygotowanych dla nich wytycznych. Przy wejściu do budynku szkoły należy bowiem zamieścić informację o obowiązku dezynfekowania rąk oraz instrukcję użycia środka dezynfekującego. Wszystkim wchodzącym do budynku szkoły należy umożliwić skorzystanie z płynu do dezynfekcji rąk. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy czyścić lub dezynfekować.

O Krynicy Vitamin S.A.

Krynica Vitamin to producent obecny na rynku od 28 lat. W obliczu zagrożenia COVID-19 w marcu 2020 roku Zarząd Spółki podjął decyzję o natychmiastowym przestawieniu części mocy zakładu, aby jak najszybciej wdrożyć do sprzedaży płyn do dezynfekcji rąk.

Działanie firmy było odpowiedzią na realne potrzeby rynku wynikające z zagrożenia epidemicznego i konieczność podjęcia środków zapobiegawczych na poziomie gospodarstw domowych i instytucji publicznych przeciw dalszemu dynamicznemu rozprzestrzenianiu się wirusa w Polsce i zagranicą.

źródło: newseria.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ