Partner serwisu
01 marca 2021

Światowe zużycie ryżu

Kategoria: Aktualności

Przewiduje się, że globalne zużycie ryżu w sezonie 2020/2021 wyniesie rekordowe 504,2 mln ton, co oznacza wzrost o 2,2 mln ton w porównaniu z poprzednią prognozą i o 8,4 mln ton więcej niż rok wcześniej.

Światowe zużycie ryżu

Zużycie w Chinach ponownie się zwiększyło, w tym miesiącu o 1,5 mln ton do rekordowego poziomu 149 mln ton, a zwiększone wykorzystanie ryżu w paszy stanowiło podstawę wszystkich korekt w górę w tym miesiącu. Mniejsze zwyżki zostały wprowadzone dla Brazylii, Indonezji, Nepalu i Tajlandii. Z kolei prognozy dotyczące konsumpcji zostały obniżone w tym miesiącu w Korei Północnej, Pakistanie i Wietnamie.

W ujęciu rocznym Chiny odpowiadają za większość prognozowanego wzrostu globalnej konsumpcji w sezonie 2020/2021, przy czym oczekuje się, że zużycie wzrośnie o 3,8 mln ton.  Przewiduje się, że Bangladesz, Birma, UE, Indie, Nepal, Filipiny, Sri Lanka i Stany Zjednoczone również zwiększą zużycie. Z drugiej strony szacuje się, że konsumpcja spadnie w Indonezji, Japonii, Korei Południowej i Nigerii.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ