Partner serwisu
14 maja 2021

Dalszy wzrost większości cen zbóż w skupie

Kategoria: Aktualności

W dniach od 25 kwietnia do 2 maja br. odnotowano wzrost większości cen zbóż na giełdach krajowych. Jedynie cena żyta konsumpcyjnego zmalała.

Dalszy wzrost większości cen zbóż w skupie

Jak wskazują dane przedstawione przez KOWR, w omawianym czasie za pszenicę konsumpcyjną można było uzyskać 953 zł/t, czyli więcej niż tydzień wcześniej o 1%. Jednocześnie ziarno to było mniej więcej na tym samym poziomie co przed miesiącem, a także o 15% droższe niż przed rokiem.

Za to cena zakupu żyta konsumpcyjnego była na niższym o 6% poziomie przez co wynosiła 697 zł/t. Jednakże zboże to kosztowało mniej o 2,5% niż w miesiącu poprzednim oraz więcej o 20% niż w roku poprzednim.

Natomiast za jęczmień paszowy uzyskiwano 849 zł/t, czyli o 1% więcej niż tydzień wcześniej. W związku z tym, w ujęciu miesiąca cena była na poziomie wyższym o 0,3% i o 23% niż w porównywalnym czasie rok wcześniej.

Tymczasem cena zakupu kukurydzy wyniosła 957 zł/t, a więc więcej o 4% jak przed tygodniem. Jednakże oznacza to wzrost cen względem wcześniejszego miesiąca 4%. Ziarno to kosztowało więcej o 31% niż rok temu.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ