Partner serwisu
01 czerwca 2021

AMBRA stawia na zieloną energię i zmierza do zeroemisyjności

Kategoria: Aktualności

W maju 2021 roku AMBRA podpisała umowę na budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 1 MW dla swojej winiarni w Woli Dużej koło Biłgoraja.

AMBRA stawia na zieloną energię i zmierza do zeroemisyjności

Budowa farmy fotowoltaicznej jest ważnym elementem realizacji strategii zrównoważonego rozwoju AMBRA przyjętej na lata 2020-2025. Strategia zakłada zmniejszenie negatywnego wpływu działalności AMBRA na środowisko, a jednym z głównych celów strategii jest redukcja emisji gazów cieplarnianych oraz zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych.

AMBRA planuje uruchomienie farmy fotowoltaicznej o mocy 1 MW na wiosnę 2022 roku, a następnie jej rozbudowę do mocy do 2 MW. Instalacja będzie budowana przez Quanta Energy S.A. – jednego z liderów rynku energetyki słonecznej w Polsce.

Farma fotowoltaiczna w Woli Dużej dołączy do funkcjonującej już instalacji na dachu warszawskiego biura AMBRA od, która funkcjonuje od sierpnia 2019 i pokrywa znaczącą część zapotrzebowania biura na energię elektryczną.

„Naszym celem jest uczynienie z AMBRA firmy neutralnej dla środowiska w zakresie emisji dwutlenku węgla. Budowa farmy fotowoltaicznej to pierwszy etap przyjętego programu. Zrównoważenie wpływu naszej spółki na jej otoczenie uważamy za ważny cel. W ten sposób AMBRA, jako lider rynku, aktywnie włącza się w rosnący trend społeczny i gospodarczy. Podążając za ambitnymi celami organizacji handlowych, oczekiwaniami konsumentów oraz wielu inwestorów, realizacja Strategii Zrównoważonego Rozwoju będzie wspierać również osiąganie celów biznesowych i wzrost wartości Grupy AMBRA.” – mówi Robert Ogór, Prezes Grupy AMBRA.

Grupa AMBRA

Grupa AMBRA jest liderem rynku wina w Polsce oraz czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowej i Wschodniej. Tworzące ją spółki prowadzą działalność na rynkach Polski, Czech, Słowacji i Rumunii. DORATO, CIN&CIN, FRESCO, PICCOLO, PLISKA, CYDR LUBELSKI, ZAREA to przykłady marek, które należą do Grupy i są liderami pod względem sprzedaży w swoich segmentach rynku. Pod marką CENTRUM WINA/DISTILLERS LIMITED Grupa AMBRA prowadzi w Polsce największą sieć specjalistycznych sklepów winiarskich, jest również największym dostawcą win premium do gastronomii.

Oferta AMBRA opiera się z jednej strony na winach własnych marek, które są produkowane przez Grupę lub na jej zamówienie w różnych krajach świata, a z drugiej na winach importowanych od największych producentów Francji, Włoch, Hiszpanii, Bułgarii, Chile czy Australii.

Strategia rozwoju Grupy zakłada zwiększanie wartości spółki i jej marek poprzez umacnianie pozycji lidera rosnącego rynku wina w Europie Środkowej i Wschodniej.

W czerwcu 2005 r. AMBRA zadebiutowała na GPW. Jej głównym akcjonariuszem (61,12% akcji) jest notowany na giełdzie we Frankfurcie niemiecki koncern Schloss Wachenheim AG – jeden z największych światowych producentów win musujących.

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ