Partner serwisu
23 lipca 2021

Prognoza mniejszej produkcji pszenicy na świecie

Kategoria: Aktualności

Przewiduje się, że dostawy spadną o 5,3 mln ton do 1 082,6 mln ton z powodu zmniejszonych zapasów początkowych w kilku krajach i niższej produkcji w USA, która nie zrekompensuje wyższej produkcji zagranicznej.

Prognoza mniejszej produkcji pszenicy na świecie

Globalna produkcja zmalała o 2 mln ton do 792,4 mln ton, ale nadal pozostaje na rekordowym poziomie. Produkcja w Australii wzrosła z 1,5 mln ton do 28,5 mln ton, w oparciu o utrzymujące się rozległe opady sprzyjające wschodom i zakładaniu upraw. Produkcja Rosji została obniżona z 1 mln ton do 85 mln ton.

Zbiory pszenicy ozimej zostały zmniejszone o 0,5 mln ton do 64 mln ton na mniejszej powierzchni zbiorów z powodu szkodliwych wczesnowiosennych przymrozków, z nawiązką rekompensując wyższe plony przy utrzymujących się korzystnych warunkach w całej zachodniej Rosji.

Pszenica jara jest również obniżona o 0,5 mln ton do 21 mln ton z powodu obniżonych plonów, przy gorących i suchych warunkach wpływających na region pszenicy jarej w centralnej Rosji. Kazachstan zostaje z niższą prognozą o 1 mln ton do 13 mln ton.

W UE i Wielkiej Brytanii szacunki zostały zwiększone łącznie o 1,4 mln ton do odpowiednio 138,2 mln ton i 14,8 mln mln ton, przy utrzymujących się korzystnych warunkach w Europie Północnej i Środkowej.

źródło: nawozy.eu
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ