Partner serwisu
05 lipca 2021

SM Mlekpol Gospodarzem Honorowym Konferencji Bezpieczny Produkt Spożywczy 2021

Kategoria: VIII Konferencja Bezpieczny Produkt Spożywczy

Konferencja Bezpieczny Produkt Spożywczy to coroczne wydarzenie, podczas którego przedstawiciele branży poruszają najważniejsze zagadnienia dotyczące trendów i wyzwań stojących przez producentami żywności. Gospodarzem Honorowym VIII edycji konferencji została SM Mlekpol – jeden z największych producentów przetworów mleczarskich w Polsce.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w Mikołajkach, a wśród omawianych tematów znajdą się m.in. takie zagadnienia, jak: najnowsze trendy w certyfikacji, kontrola jakości, innowacyjne rozwiązania w branży oraz zachowanie bezpieczeństwa i higieny w zakładach produkcyjnych. To bardzo istotne zagadnienia zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy wymiana doświadczeń i wiedzy pozwala na wypracowanie najlepszych rozwiązań w zakresie ochrony produktu.

Uczestnicy konferencji wezmą również udział w wycieczce po nowo powstałym Zakładzie Produkcji Sproszkowanych Wyrobów Mleczarskich w Mrągowie. Inwestycja SM Mlekpol została uruchomiona w tym roku i umożliwia m.in. zagospodarowanie całego surowca w trwałe i specjalistyczne produkty w proszku dobrej jakości oraz w dużych ilościach. Inwestycja zapewnia bezpieczeństwo członkom Spółdzielni – producentom mleka oraz daje szansę na rozwój ich gospodarstw i produkcji mleka. Proszkownia gwarantuje stały i nieprzerwany odbiór surowca od rolników, a każdego dnia może przetworzyć 3 mln litrów mleka. To bardzo istotne zwłaszcza w niepewnym czasie epidemii.

Dla SM Mlekpol obecny rok jest wyjątkowy z kilku powodów. Przede wszystkim Spółdzielnia świętuje jubileusz 40-lecia istnienia na polskim rynku. W listopadzie 1980 r. podczas Zebrania Założycielskiego podjęto decyzję o rozpoczęciu działalności. Od tamtego czasu w Spółdzielni zaszło wiele pozytywnych zmian – dokonano konsolidacji wielu zakładów mleczarskich zlokalizowanych w różnych miastach Polski, rozbudowano sieć produkcyjną i dystrybucyjną, a także osiągnięto rekordowy poziom skupu mleka (1,93 mld litrów w 2019 r.).

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol w Grajewie to największy producent mleka i wyrobów mleczarskich w Polsce – od wielu lat to niekwestionowany lider rodzimego mleczarstwa oraz jeden z dwudziestu największych przetwórców mleka w Europie. Jako pierwszy podmiot skupowy w Polsce SM Mlekpol przekroczył granicę 1,93 mld litrów skupionego mleka rocznie. To ponad 5 milionów litrów mleka dziennie od blisko 9750 producentów – członków Spółdzielni. Produkty Mlekpolu powstają w 13 nowoczesnych i wysoko wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w: Grajewie, Zambrowie, Mrągowie, Kolnie, Sejnach, Bydgoszczy, Sokółce, Dąbrowie Białostockiej, Radomiu, Zwoleniu, Gorzowie Wielkopolskim i Suwałkach. SM Mlekpol oferuje konsumentom szeroki asortyment produktów mleczarskich, do których m.in. należą marki: Łaciate, Milko, Maślanka Mrągowska i Rolmlecz.

Organizatorem Konferencji Bezpieczny Produkt Spożywczy jest firma BMP, wydawca magazynu „Kierunek Spożywczy” i portalu branżowego: www.kierunekSPOZYWCZY.pl.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ