Partner serwisu
25 października 2021

Pierwsza wódka wyBUHowa® dołączyła do rodziny produktów kosmicznych

Kategoria: Aktualności

Stało się - pierwsza wódka wyBUHowa® dołączyła do rodziny produktów kosmicznych. W połowie sierpnia br. butelka wódki wyBUHowa® została przetransportowana specjalnym balonem na granicę kosmosu, a następnie rozlana do specjalnie przygotowanego kieliszka! Stało to się 35 km nad poziomem morza, w górnych partiach stratosfery. Za wysłanie wódki wyBUHowej® w kosmos odpowiadała brytyjska firma Spend into Space.

Pierwsza wódka wyBUHowa® dołączyła do rodziny produktów kosmicznych

„Huston, mamy promil! W kosmosie! Wyobrażam sobie radość kosmonautów spędzających długie miesiące na stacji okołoziemskiej, gdy dotrze do nich ta radosna nowina. Warto marzyć, bo kolejny raz się okazało, że marzenia się spełniają. Gdy w czerwcu tego roku wódka wyBUHowa® inicjowała swoją obecność na ziemi w towarzystwie Mirosława Hermaszewskiego, pierwszego polskiego kosmonauty, obiecaliśmy wtedy, że 100 butelek wyślemy w kosmos. I słowa dotrzymaliśmy. Dzisiaj każdy z Was może nabyć jedną ze 100 unikalnych butelek, które wysłaliśmy w kosmos. Korzystając z ich zwartości macie szansę poczuć kosmiczny smak wódki wyBUHowa®.” – powiedział Janusz Palikot, pomysłodawca i współwłaściciel wódki wyBUHowej®.
 
BUH Distillery, producent wódki wyBUHowa® zapewnił jej pierwsze miejsce w historii kosmicznych alkoholi. „Kochamy niemożliwe. Od tej chwili wódka wyBUHowa® nie tylko gwarantuje kosmiczne doznania smakowe. Dzięki unikalnemu procesowi produkcji utrzymujemy unikalny smak i zapach piwa BUH, mimo jego destylacji. Siła kosmicznego uderzenie zostanie z nami na zawsze.” – powiedział Kuba Wojewódzki, współwłaściciel wódki wyBUHowa®.

Pierwszy lot odbył się w połowie sierpnia 2021 i polegał na przetransportowaniu jednej butelki wódki wyBUHowa®, by 35 km nad poziomem morza nastąpiło rozlanie jej do kieliszka. By było to możliwe, bowiem specjalnie zaprojektowano dla nas rozwiązanie w technologii druku 3D, składające się z ramienia trzymającego butelkę oraz urządzenie, które regulowało ciśnienie wódki podczas nalewania na granicy kosmosu. Nalanie wódki w kosmosie urosło do rangi naukowego eksperymentu. Pierwszy lot trwał ok. 2 godzin. By wywieźć w przestrzeń kosmiczną 100 butelek konieczne było zorganizowanie kolejnych dwóch lotów. Odbyły się one w drugiej połowie września i pierwszej października 2021. Każda ze 100 butelek wódki wyBUHową® odbyło swój lot w kosmos i bezpiecznie powróciło do bazy z pomocą specjalnego balonu. Butelki te są dzisiaj bezpiecznie przechowywane i zabezpieczone. Trafią na aukcje charytatywne, kolekcjonerskie oraz w ograniczonej części do sprzedaży na stronie Browaru Tenczynek.  Lot w kosmos rozpoczyna sprzedaż wódki wyBUHowej® o pojemności 700 ml w sieciach i sklepach detalicznych. W sieci Żabka nadal na zasadzie wyłączności sprzedawana pozostanie butelka o pojemność 500 ml.

Za organizację lotu balonu z wódką wyBUHowa® odpowiadała brytyjska firma Spent into Space.   https://www.sentintospace.com Sent into Space to światowi eksperci w wysyłaniu przedmiotów w kosmos. Współpracują z klientami z różnych branż, aby rejestrować niesamowite obrazy z kosmosu m.in z Google, BBC, Audi, Microsoft, TED, Walt Disney. Przez ostatnie lata zrealizowali wiele podobnych projektów, które przełożyły się na ponad 100 milionów odsłon wideo nagranych przez nich materiałów. Firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii w Sheffield. Materiał wideo
z lotu:  

Premiera wydarzenia odbędzie się 25 października 2021 o godzinie 19.00 i będzie połączona z międzynarodową transmisją rozmowy z Januszem Palikotem, Kubą Wojewódzkim, Tomkiem Czechowskim oraz Emilem Palikotem.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/24McTPoiL

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ