Partner serwisu
14 czerwca 2022

Zawsze jest dobry czas na włoskie aperitivo

Kategoria: Aktualności

Spontanicznie, swobodnie, koniecznie wśród przyjaciół – tak brzmi recepta na dolce vita, czyli „słodkie życie” w iście włoskim stylu. Skoro o słodkim życiu mowa, obowiązkowym składnikiem i preludium do wspólnego celebrowania jest aperitivo – tradycyjny wstęp do popołudniowych i wieczornych spotkań. Kultowa marka włoskich wermutów Martini prezentuje nową gamę bezalkoholowych (~0%) aperitivów: kwiatowy Floreale i owocowy Vibrante. Dzięki nim kwintesencją włoskiego dolce vita można się cieszyć o każdej porze dnia – bo zawsze jest czas na Martini! Obydwa produkty są dostępne w Polsce od czerwca.

Zawsze jest dobry czas na włoskie aperitivo

Włoska tradycja
Tak jak wszystkie produkty marki, Martini Floreale i Vibrante mogą poszczycić się włoskim pochodzeniem. Piemont – kraina u podnóża gór – to właśnie tu powstają premierowe produkty Martini ~0%. O Piemoncie mówi się, że jest krainą trufli i winnic, których niezliczona ilość pokrywa tutejsze zbocza. Bazą nowej gamy bezalkoholowych Martini są jakościowe białe wina z Włoch, używane do produkcji klasycznych wermutów. Na dalszym etapie produkcji metodą destylacji próżniowej alkohol jest delikatnie usuwany i nasycany ekstraktami roślinnymi. To gwarancja, że w smakach Floreale i Vibrante można odnaleźć unikatowy charakter Martini, najwyższej jakości składniki i nuty prawdziwie włoskiej radości życia.


Bezkompromisowy duet
Nowe, bezalkoholowe aperitivo przesycone jest włoskim stylem, wzbogaconym o wytrawność ziół i rześkość owoców. Twórcom nowej linii przyświecała idea zachowania najwyższej jakości produktu Martini w wersji bezalkoholowej, ale bez kompromisu w smaku. Można więc śmiało oczekiwać poziomu premium, wyszukanych oryginalnych receptur Martini oraz wytwornego i niebanalnego smaku, który od prawie 160 lat jest znakiem firmowym marki. Tak powstały dwie, wyjątkowe propozycje. Martini Floreale to orzeźwiające, lekkie i kwiatowe aperitivo z nutami artemizi i rzymskiego rumianku z Pancalieri. Z kolei na fanów odświeżających i owocowych smaków czeka Martini Vibrante, czyli owocowe i zbalansowane aperitivo z nutami włoskiej bergamotki i pomarańczy. W obu nowościach Martini nie ma sztucznych składników, aromatów czy glutenu.


Trend Low & No
Aktywność fizyczna, dbałość o zdrowie – to najczęściej wymieniane powody, dla których konsumenci wybierają produkty zawierające ~0%  alkoholu. Jednak nie rezygnują oni ze spotkań towarzyskich. Wręcz przeciwnie! Oczekują propozycji produktowych odpowiadających ich stylowi życia, aby mogli wspólnie z bliskimi celebrować ważne chwile.


Według raportu IWSR rynek produktów bezalkoholowych wzrośnie o 34% do 2024. Wzrost tej kategorii wiąże się z zainteresowaniem konsumentów ograniczaniem spożycia alkoholu, choć niekoniecznie całkowitą rezygnacją z jego konsumpcji. Z kolei według danych z raportu trendów koktajlowych 2022 firmy Bacardi Limited, 58% konsumentów na całym świecie pije więcej koktajli bezalkoholowych i o niskiej zawartości alkoholu w porównaniu z poprzednim rokiem.

Zawsze jest czas na Martini – nowa gama Floreale i Vibrante w wydaniu ~0% alkoholu
Kultowa marka włoskich wermutów Martini prezentuje bezalkoholową gamę: Floreale i Vibrante. To klasyczne włoskie aperitivo w wersji ~0% alkoholu. Starannie dobrane składniki  poddawane są procesowi dealkoholizacji, by finalnie stworzyć kompletny smak klasycznego Martini. Odmiana Floreale skrywa orzeźwiające, lekkie, kwiatowe aperitivo z nutami artemizi i rzymskiego rumianku z Pancalieri. Z kolei Martini Vibrante to owocowe, zbalansowane aperitivo z nutami włoskiej bergamotki i pomarańczy. Dzięki nim kwintesencją włoskiego dolce vita można się cieszyć o każdej porze dnia. Produkty dostępne w Polsce od czerwca.
    
Poznaj kwiatowe Martini Floreale ~0% alkoholu

Kultowa marka włoskich wermutów Martini prezentuje wyśmienite, bezalkoholowe aperitivo, wypełnione nutami kwiatów. Martini Floreale skrywa orzeźwiający, kwiatowy wermut 0% z nutami artemizi i rzymskiego rumianku z Pancalieri. Jego bazą są białe wina z Włoch, poddawane dealkoholizacji i nasycane nutami smakowymi Floreale. Ciesz się kwintesencją włoskiego dolce vita o każdej porze dnia. Perfect serve: solo, z kostkami lodu lub w kompozycji 50/50 Martini Floreale i tonik, z kostkami lodu i plastrem cytryny, podawane w kieliszku baloon glass.
www.martini.com
    
Soczyście owocowe Martini Floreale ~0% alkoholu
Kultowa marka włoskich wermutów Martini prezentuje nowe, bezalkoholowe aperitivo, wypełnione nutami owoców. Martini Vibrante  to owocowe, zbalansowane wermut ~0%  z nutami włoskiej bergamotki i pomarańczy. Jego bazą są białe wina z Włoch, poddawane dealkoholizacji i nasycane nutami smakowymi Vibrante. Ciesz się kwintesencją włoskiego dolce vita o każdej porze dnia. Perfect serve: solo, z kostkami lodu lub w kompozycji 50/50 Martini Floreale i tonik, z kostkami lodu i plastrem pomarańczy, podawane w kieliszku baloon glass.
www.martini.com
    

Relacja z premiery Martini ~0% w Warszawie
6 czerwca 2022 w warszawskiej restauracji Gardens by Fort odbyła się uroczysta premiera dwóch najnowszych produktów bezalkoholowych premium z rodziny Martini. Na brunch we włoskim stylu licznie przybyły gwiazdy, w tym Maffashion, Jemerced, Julia Wieniawa, Dawid Woliński, Jakub Kosel, Angelika Mucha, Wersow czy Fitlovers. Na gości czekała masa atrakcji: od wysmakowanej aranżacji nawiązującej do letniego, włoskiego ogrodu, przez warsztaty slow life & mindfulness, po naukę przygotowania antipasti oraz serwowania aperitivo. Kulminacją spotkania była prezentacja i degustacja nowych aperitivów ~0% marki Martini: kwiatowego Floreale i owocowego Vibrante. A wszystko w magicznej kwiatowej scenerii i przy klimatycznych dźwiękach muzyki z południa Europy.
Nowe produkty są dostępne w Polsce od czerwca.
    

 

źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ