Arcyksiążęcy Browar w Żywcu - Honorowy Gospodarz konferencji Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Spożywczym
Wycieczka techniczna to ostatni punkt w programie IX konferencji Utrzymanie Ruchu w Przemyśle Spożywczym. Uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Arcyksiążęcy Browar w Żywcu, który pełni rolę Honorowego Gospodarza imprezy. Konferencja odbędzie się 30-31 marca 2017 r. w Wiśle.
Żywiecki browar jest kontynuatorem tradycji stworzonej w Żywcu w 1856 roku przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. To z inicjatywy i na terenie jego majątku powstał jeden z najnowocześniejszych w owym czasie na terytorium Galicji browar. Dziś, ze zdolnościami produkcyjnymi sięgającymi 5,4 miliona hektolitrów piwa rocznie, jest on największym zakładem Grupy Żywiec i jednym z najnowocześniejszych browarów w Europie.
O tym, jaką wagę przykłada się tu do jakości produktów i procesów technologicznych najlepiej świadczą liczne certyfikaty potwierdzające szczególną dbałość o systemy zarządzania: jakością (zgodny z wymaganiami normy ISO 9001:2008), środowiskowego (zgodny z wymaganiami normy ISO 14001:2004), bezpieczeństwem żywności (zgodny z wymaganiami normy ISO 22000:2005) i bezpieczeństwem i higieną pracy (zgodny z wymaganiami normy PN 18001:2004 oraz normy OHSAS 18001:2007).
Sztandarowym piwem żywieckiego browaru pozostaje niezmiennie od początku jego istnienia Żywiec, marka znana i uznana nawet w czasach PRL-u, kiedy stanowiła jeden z naszych hitów eksportowych, a dla Polaków — synonim trudno osiągalnego, a niekiedy wręcz nieosiągalnego luksusu.
Wywiad z Jerzym Dwornickim, dyrektorem browaru - do przeczytania TUTAJ.
Wywiad z Kazimierzem Wiercigrochem, głównym inżynierem browaru - do przeczytania TUTAJ.