Partner serwisu
17 października 2023

Jaki rodzaj kotłów przemysłowych sprawdzi się w Twojej firmie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kategoria: Z życia branży

Rosnące ceny zużycia energii oraz wysokie koszty prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce skłaniają przedsiębiorców do szukania oszczędności. Jeśli chcesz cieszyć się tanim, a jednocześnie przyjaznym dla planety ogrzewaniem, koniecznie zainteresuj się profesjonalnymi kotłami przemysłowymi!

Jaki rodzaj kotłów przemysłowych sprawdzi się w Twojej firmie? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Co musisz wiedzieć o kotłach przemysłowych?

Na rynku funkcjonuje kilka różnych rodzajów maszyn tego typu, jednak z biegiem czasu zwiększa się procentowy udział wodnych kotłów przemysłowych. To rozwiązania obecne na rynku od wielu lat, sprawdzone i doceniane przez właścicieli firm, które działają w sektorze usług energetycznych czy w ciepłownictwie.

Przykładem takiej godnej polecenia konstrukcji może być np. UNIMAT UT-H. W tej grupie maszyn znajdziesz kotły wodne o trójciągowej konstrukcji, których deklarowana wydajność mieści się w przedziale 820 – 18,300 kW. Maksymalne dopuszczalne ciśnienie to aż 30 bar, a maszyna zapewnia ciągłość pracy także w wysokich temperaturach, które dochodzą do 210 stopni Celsjusza.

Alternatywą są kotły parowe przemysłowe. Najlepsze maszyny dostępne na rynku bez trudu będziesz mógł połączyć ze zintegrowanymi systemami automatyki i regulacji – pomogą w tym akcesoria od BOSCH, które praktycznie zautomatyzują pracę takiego kotła.

Jakich dokładnie produktów warto szukać? Na pewno powinieneś zastanowić się nad kotłami, które:

  •     cechują się wysokim zakresem wydajności (np. od 200 do 2000 kg/h),
  •     zapewniają najwyższą sprawność energetyczną, korzystając np. ze zintegrowanego modułu ekonomizera,
  •     pozwalają na zautomatyzowanie zdecydowanej większości prac,
  •     zapewniają wysoką jakość pary – przykładowo w sektorze usług spożywczych musi być ona zgodna z wytycznymi, jakie narzuca norma EN 12953-10.

Wszystkie te cechy spełniają tylko te najlepsze maszyny na rynku, które pochodzą od sprawdzonych firm. W tym gronie warto wyróżnić kotły przemysłowe od BOSCH.

Dobry dostawca – czyli jaki?

Bez względu na to, czy zdecydowałeś się na kocioł wodny, wodorowy czy elektryczny, musisz mieć pewność, że urządzenie dotrze do Twojej firmy w idealnym stanie technicznym. Wartością dodaną, którą oferuje np. BOSCH, jest dostawa modułowa – znacznie ułatwi to transport oraz późniejszy montaż.

Upewnij się też, że firma, z której usług chcesz skorzystać, stawia na rozbudowaną opiekę pogwarancyjną. Kocioł będzie Ci służył przez lata. Dobrze byłoby go nabyć od producenta – w ten sposób zyskujesz też dostęp do części czy dodatkowych modułów współpracujących, np. modułu serwisowego kondensatu CSM czy wymienników ciepła spalin (do kotłów parowych).

Ile można zaoszczędzić na wymianie źródła ciepła w firmie?

Sporo zależy od branży, w której działa Twoje przedsiębiorstwo, roboczogodzin, kiedy kocioł będzie pracował oraz od deklarowanej efektywności energetycznej urządzenia. Dużo może dać też zintegrowany z nim ekonomizer. Posłużmy się tutaj prostym przykładem.

Załóżmy, że zdecydowałeś się na kocioł parowy, do którego dostarczana jest woda o temperaturze 103 stopni Celsjusza (po wcześniejszym jej odgazowaniu i podgrzaniu w ekonomizerze ciepłem ze spalin). Jakie efekty przyniesie taki proces?

Obniżenie temperatury spalin z 260°C do 120°C zmniejszy zużycie paliwa o około 6%. Szacuje się, że czas amortyzacji kotła z ekonomizerem, jeśli ten pracuje przez 8 godzin dziennie na około 70% swojej mocy, to tylko 9-12 miesięcy. A to tylko jeden ze sposobów optymalizacji kosztów, jaki zapewni Ci nowoczesny kocioł przemysłowy od BOSCH.

źródło: artykuł sponsorowany
fot. artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ