Partner serwisu
08 sierpnia 2016

PINTA wybuduje własny browar. Inwestycja będzie kosztować 12 mln zł

Kategoria: Z życia branży

Browar PINTA, pierwszy producent piw rzemieślniczych w Polsce, ogłosił przy okazji świętowania 5. rocznicy swojego działania, że wybuduje własny browar. Dotychczas PINTA warzyła swoje piwa w browarach w Zawierciu i w Zarzeczu. Nowy browar ma być nie tylko miejscem produkcji, ale domem PINTY, otwartym dla miłośników piw rzemieślniczych i zainteresowanych historią piwnej rewolucji w Polsce.

PINTA wybuduje własny browar. Inwestycja będzie kosztować 12 mln zł

 

Otwarcie w połowie 2018 r.

Prace budowlane rozpoczną się na wiosnę przyszłego roku. Browar powstanie w Beskidach, przy drodze z Bielska-Białej w kierunku granicy z Czechami. Warzelnia i zbiorniki zostaną wyprodukowane w Niemczech. Otwarcie planowane jest na połowę 2018 roku. Dzięki browarowi, PINTA osiągnie zdolność produkcyjną 15 tys. hektolitrów z możliwością rozbudowy do 50 tysięcy hektolitrów rocznie. Będzie to także miejsce pracy dla kilkudziesięciu osób, kochających prawdziwe piwo rzemieślnicze.

 

Wartość szacunkowa to 12 mln zł

Przeprowadzenie takiej inwestycji nie byłoby możliwe bez solidnego zaplecza finansowego. Środki własne właścicieli PINTY zostaną wsparte funduszami od inwestorów i leasingiem. W lipcu br. została podpisana umowa inwestycyjna, na mocy której część udziałów PINTY obejmie spółka należąca do Cedrica Gendaja, założyciela i szefa firmy Smak Piwa, reprezentującej w Polsce kilka kultowych browarów rzemieślniczych z USA, Danii i Belgii. W ten sposób firmy połączą swoje doświadczenie, wiedzę i pasję do prawdziwego piwa rzemieślniczego. Wartość szacunkowa inwestycji to 12 mln PLN.

 

Wygląd browaru ma symbolizować...

Browar został zaprojektowany przez warszawskie biuro Baza Architekci. Jego wygląd ma symbolizować zamiłowanie piwowarów z PINTY do podróży, które bardzo często wpływają na ofertę browaru. Piwo uwarzone wspólnie z browarem z Japonii, czy chmiele z USA lub Nowej Zelandii, płyną do Polski w takich kontenerach, jakimi wyłożony będzie front browaru. Browar ma być miejscem imprez, szkoleń piwowarów i degustacji piw rzemieślniczych. Właściciele planują również zapraszać do browaru piwowarów z zagranicy, by wspólnie warzyć kolejne piwa i dalej promować polski kraft za granicą.

 

Przeczytaj wywiad z twórcami browaru PINTA
"Odczuwamy wolność, wolność tworzenia"
Obszerny wywiad dostępny TUTAJ.

 

Browar PINTA jest inicjatorem piwnej rewolucji w Polsce – pierwsze piwo rzemieślnicze Atak Chmielu trafiło na rynek w marcu 2011 roku. W ciągu 5 lat PINTA uwarzyła 77 różnych piw. W stałej ofercie są: Atak Chmielu, Modern Drinking, Pierwsza Pomoc, Viva la Wita, A ja pale ale i Hoplaaga. Co roku na rynek trafia ponad 10 nowości. W 2015 roku  PINTA uwarzyła 13 tys. hektolitrów piwa, co stanowiło ok. 10% rynku piw rzemieślniczych w Polsce.

Źródło, fot. PINTA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ