21 czerwca 2017

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ 2017

Kategoria: Z życia branży

W dniu 18 czerwca 2017 roku już po raz kolejny odbył się w Wysokiem Mazowieckiem Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ. Program zgodnie z ideą zyskał mleczną odsłonę, by promować mleko i produkty mleczne wśród dzieci, młodzieży i dorosłych – impreza ma bowiem na celu zwracanie uwagi na korzyści dla zdrowia płynące z codziennego spożywania nabiału.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ 2017

Część oficjalną tradycyjnie zainicjował Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Impreza funkcjonuje od 1998 roku, promuje mleko i jego przetwory w najpiękniejszej i najszlachetniejszej postaci. Dzisiejsza impreza jest zaszczytnym wypełnieniem misji społecznej i odpowiedzialnego biznesu – mówił Prezes Dariusz Sapiński.

Światowy Dzień Mleka z MLEKOVITĄ to okazja do świętowania – powód do dumy dla producentów, przetwórców i konsumentów z tego, że dzięki nim MLEKOVITA jest jednym z największych europejskich producentów i eksporterów nabiału, firmą o ustalonej renomie na świecie i najcenniejszą marką w produkcyjnym sektorze polskiej gospodarki.

Mam ogromną satysfakcję, że MLEKOVITA trafia nie tylko w Wasze ulubione smaki, oferując największy wybór nabiału w Polsce i w Europie, ale też ma z Wami coraz trwalszą i mocniejsza więź, a trud ponad 20 tysięcy osób jest zauważany i doceniany – zwracał się szczególnie do konsumentów Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Po tej części Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński wzniósł symboliczny toast szklanką mleka wraz z zaproszonym gośćmi. Podczas oficjalnej części programu wręczono wyróżnienia i pamiątkowe statuetki przyznane przez Prezesa Zarządu Grupy MLEKOVITA osobom i firmom, dzięki którym nastąpił rozwój dystrybucji produktów mleczarskich na świecie i w Polsce oraz osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiego mleczarstwa i produkcji mleka. Także w tym dniu, uchwałą Krajowego Porozumienia Spółdzielni Mleczarskich w Warszawie, odznaką „Zasłużony Dla Spółdzielczości Mleczarskiej” uhonorowani zostali: Dyrektor Generalna firmy TETRA PAK Kinga Sieradzon, Prezes Zarządu firmy GEA Polska Piotr Markiewicz, Radna Sejmiku Województwa Podlaskiego Daria Sapińska oraz pracownicy firmy MLEKOVITA: Magdalena Szabłowska, Adrianna Sapińska, Daniel Ostrowski, Paweł Janczewski, Michał Ługowski, Ewa Niemyjska, Kinga Morawska, Anna Piekutowska, Dominika Choińska, Wojciech Zalewski, Jarosław Płoński, Jacek Matys, Ireneusz Sadowski.

Część artystyczno-rozrywkowa Światowego Dnia Mleka obfitowała w szereg atrakcji: wystąpili artyści polskiej sceny muzycznej: zespół Milano, Halina Kunicka, zespoły Dennis i Pretekst oraz Mateusz Ziółko, odbyły się tradycyjne Mistrzostwa w Piciu Mleka, które z wynikiem 8,42 s wygrał Przemysław Zdziech, a także rodzinne mleczne warsztaty kulinarne z Grzegorzem Łapanowskim. Na najmłodszych dodatkowo czekał plac zabaw.

Światowy Dzień Mleka został zorganizowany z inicjatywy SM MLEKOVITA. Patronatem honorowym objęli je Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

Źródło i fot.: mlekovita.com.pl

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ