Partner serwisu
25 sierpnia 2014

Spomlek na targach w Hongkongu

Kategoria: Z życia branży

Spomlek, jako jedna z dwóch mleczarni z Polski, uczestniczył w targach rolno-spożywczych w Hongkongu. Stoisko z polskimi serami i produktami mleczarskimi w proszku odwiedziło wielu przedstawicieli firm i sieci handlowych z Chin oraz z innych państw tamtego regionu zainteresowanych produktami radzyńskiej spółdzielni.

Spomlek na targach w Hongkongu

Targi „Food Expo” to jedna z największych imprez wystawienniczych w Azji. Udział w nich wzięło 1100 wystawców z 20 krajów świata, m.in. Tajlandii, Indonezji, Włoch, Japonii, Korei, Meksyku, Filipin, USA, Australii. Wśród polskich firm, które wzięły udział w targach były tylko dwie mleczarnia: SM Spomlek i OSM Łowicz.

Targi dają nadzieję na rozpoczęcie lub zwiększenie eksportu produktów na Daleki Wschód.

- Chiny, największy pod względem ludności kraj świata i bardzo dynamicznie rozwijająca się gospodarka, jawią się jako doskonały rynek zbytu. Wpisanie nas na listę zakładów uprawnionych do eksportu na rynek chiński otwiera nam drzwi do podejmowania bezpośrednich działań związanych z eksportem – mówi Edward Bajko, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek. – Nasze produkty są już tam obecne. W tym roku zintensyfikowaliśmy współpracę z dużym kupcem odtłuszczonego mleka w proszku. Mamy również odbiorcę serów, który był obecny na naszym stoisku podczas tegorocznych targów i czynnie uczestniczył w rozmowach z przyszłymi, potencjalnymi partnerami. Wydaje się być interesującym kandydatem na regionalnego dystrybutora naszych produktów.

Wzrost poziomu życia w Chinach powoduje, że ich mieszkańcy coraz bardziej otwierają się na produkty żywnościowe importowane z krajów należących do innych kręgów kulturowych, w tym przetwory mleczne.

W czasie pobytu na targach przedstawiciel Spomleku miał okazję odwiedzić sklepy Watson Group, największej sieci w Hongkongu.

- Odbyliśmy również spotkanie z ich przedstawicielami, które mam nadzieję zaowocuje nawiązaniem nowej współpracy handlowej – dodaje prezes Bajko.

Polskie pawilony odwiedzili m.in. Blanka Gołębiowska – Radca Rolny Ambasady RP w Pekinie, Bożena Wróblewska – prezes Krajowej Izby Gospodarczej Centrum Promocji oraz Marcin Studenny – Sekretarz Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Pekinie. Wszyscy goście obiecali aktywną pomoc w nawiązywaniu nowych kontaktów z odbiorcami w Chinach.

Źródło i fot.: Spomlek/TBT i Wspólnicy | TBT&Company
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ