Partner serwisu
29 sierpnia 2014

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej: Czy polskie mleczarstwo zmieniło unijny rynek mleka

Kategoria: Z życia branży

To jedno z wielu pytań, które zostanie poddane debacie podczas tegorocznego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej 11-13 września w Augustowie.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej: Czy polskie mleczarstwo zmieniło unijny rynek mleka

Miejsce to stanie się mleczarskim centrum Europy - przedstawiciele Komisji Europejskiej, rządów Polski, Niemiec, Francji, Holandii, szefowie branżowych organizacji mleczarskich i producenckich, zakładów i spółdzielni mleczarskich oraz partnerzy XII Forum z firm współpracujących z branżą dyskutować będą również o przyszłości sektora rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie.

Forum Spółdzielczości Mleczarskiej jest wyjątkowym w skali europejskiej, a może i światowej miejscem spotkań i platformą wymiany poglądów przedstawicieli spółdzielczości mleczarskiej, na którym dyskutowane są problemy istotne dla sektora mleczarskiego z perspektywy spółdzielczej. Spółdzielcza forma organizacji wymaga czasem specyficznego podejścia do zarządzania przedsiębiorstwem oraz reagowania na zjawiska rynkowe.

Mimo że w zamyśle jest to Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, to jest ono otwarte dla wszystkich uczestników sektora oraz organizacji i instytucji około sektorowych. Uczestniczą w nim również przedstawiciele organizacji, instytucji i urzędów z Polski oraz krajów Unii Europejskiej i pozauropejskich - mówi prof. Andrzej Babuchowski, Minister Radca w Stałym Przedstawicielstwie RP Komisji Europejskiej

Patronat honorowy nad XII FSM objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Gospodarki, Komisja Sejmowa, Europejskiego Stowarzyszenie Mleczarzy EDA, Agencja Rynku Rolnego, Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Polska Izba Mleka oraz Ambasada Niemiec w Polsce i Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce.

Źródło i fot.: Forum Spółdzielczości Mleczarskiej

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ