28 października 2015

MLEKOVITA finalizuje umowę z Hochland Polska

Kategoria: Mleko

W połowie października zakończył się proces negocjacji wieloletniej umowy kooperacji pomiędzy MLEKOVITĄ a Hochland Polska. W wyniku transakcji do MLEKOVITY dołączył zakład produkcyjny w Baranowie. Dalsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

 

MLEKOVITA finalizuje umowę z Hochland Polska

MLEKOVITA

to największa grupa mleczarska w Polsce, Lider Jakości Żywności oraz najcenniejsza marka produkcyjnego sektora polskiej gospodarki. MLEKOVITĘ tworzy 14 zakładów produkcyjnych, 29 własnych centrów dystrybucyjnych i sieć ponad 150 sklepów MLEKOVITKA. W całej Grupie MLEKOVITA pracuje obecnie niemal 3,5 tys. osób, a jej przychody w ostatnim roku sięgnęły blisko 1 mld Euro. MLEKOVITA jest największym eksporterem produktów mleczarskich oraz niekwestionowanym liderem  innowacji, który co roku wprowadza nowe, oryginalne produkty, np. szereg produktów  bez laktozy, produkty ze sterolami oraz nowość napój wysokoproteinowy Super Body Active. MLEKOVITA w swoim portfolio posiada ponad 650 znanych i lubianych markowych produktów mleczarskich, m.in. mleko WYPASIONE, mleko POLSKIE, masło KLAROWANE, ser FAVITA, ser SOKÓŁ i wiele innych.

 

Hochland Polska

należy do Grupy Hochland, której centrala - spółka Hochland SE, mieści się w Heimenkirch w Niemczech, zatrudnia około 4200 pracowników w kilku państwach, osiąga łączny obrót na poziomie ponad 1 mld Euro rocznie. Firma Hochland jest obecna na polskim rynku od początku lat 90-tych, przyczyniła się istotnie do rozwoju rynku mleczarskiego w Polsce, wykreowała szereg nowych kategorii, rozwinęła aktywną komunikację z konsumentami wpływając na zmiany nawyków żywieniowych. Hochland Polska jest liderem rynku serów topionych oraz kremowych twarogowych . Są kategorie, w których Hochland Polska wyraźnie dominuje, jak chociażby segment serów topionych w porcjach, gdzie ma ponad 70% udziałów rynkowych. Marka Almette jest ikoną swojego segmentu, nie tylko na rynku polskim. Do portfela marek dostępnych w Polsce należą najpopularniejsze sery - Hochland, Almette, Valbon.

Źróło: informacja prasowa

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ