Partner serwisu
23 grudnia 2015

Rok piwnych sukcesów Browarów Regionalnych Jakubiak

Kategoria: Z życia branży

BRJ – największa Grupa browarów z całkowicie polskim kapitałem – zamyka rok 2015 listą sukcesów: otwarcie Browaru Tenczynek, pierwszy Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego czy wprowadzenie na rynek piwnych nowości.

Rok piwnych sukcesów Browarów Regionalnych Jakubiak

– Miniony rok był wyjątkowo dobrym czasem dla Browarów Regionalnych Jakubiak. Najbardziej znaczącym wydarzeniem w Grupie było uruchomienie historycznego Browaru w Tenczynku, który po 70-letniej przerwie wznowił warzenie piwa. To już czwarty zakład, po browarach: Ciechan, Lwówek i Bojanowo, który przywróciliśmy do życia” – mówi Marek Jakubiak – prezes Grupy BRJ i dodaje: – Browar Tenczynek to prawdziwa perła w koronie naszej Grupy i prawdopodobnie najpiękniejszy browar w Europie.

Miłośnicy piwa mogą już delektować się piwami z portfolio tego podkrakowskiego browaru, które zostały wprowadzone na rynek pod markami: Tenczynek Lager,  Tenczynek Marcowe, Tenczynek Milk Stout, Tenczynek Aborygen oraz Tenczynek Imperial Stout.

W czerwcu 2015 r. Grupa BRJ otworzyła w Warszawie pierwszy lokal firmowy „Ciechan na Foksal”, w którym
w towarzystwie smacznej, polskiej kuchni, w tym wielu dań na bazie piwa, można skosztować szerokiej palety piw regionalnych z wszystkich czynnych browarów wchodzących w skład Grupy: Ciechan, Lwówek, Bojanowo i Tenczynek. We wrześniu w restauracji Ciechan na Foksal odbył się pierwszy „Warszawski Festiwal Piwa Regionalnego”.

Kolejne nowości produktowe w Grupie BRJ pochodzą z Browaru w wielkopolskim Bojanowie, który w br. roku wprowadził na rynek piwa: Bojan Maorys, Bojan Szwejk oraz lekkie Bojan Somero. Browar Bojanowo w minionym roku dał się też poznać jako „Wielko Polskie piwo” w pierwszej internetowo-outdoorowej kampanii reklamowej Grupy.

Tegoroczną nowością jest też Cech Piwowarów zrzeszający piwowarów Grupy BRJ, którzy będą tworzyć nowe piwne receptury wymieniając się przy tym wiedzą i doświadczeniem. Cech Piwowarów będzie warzył wyjątkowe piwa w limitowanych edycjach.

W 2015 roku uruchomiono także stronę internetową Grupy BRJ pod adresem: www.brjsa.pl. Browary Regionalne Jakubiak otworzyły również Centrum Dystrybucji w Dąbrówce Wielkiej, gdzie w magazynach centralnych piwa wszystkich browarów Grupy są konfekcjonowane i przesyłane do dostawców hurtowych oraz w ramach własnych oddziałów dystrybucji. Ruszył też proces wymiany butelek na jednolity wzór z wybitym logo Grupy.

Liczne nagrody dla piw z Browarów Regionalnych Jakubiak są potwierdzeniem uznania konsumentów i branży. Tylko w tegorocznym Golden Beer Poland Browary z Grupy BRJ sześciokrotnie stawały na podium, a Browar Ciechan zdobył 3 medale, w tym złoto dla piwa Ciechan AIPA w kategorii „Chmielowe”. Z kolei w Plebiscycie forum piwnego browar.biz Lwówek Jankes został najlepszym piwem górnej fermentacji, Bojan Toporek zajął I miejsce w kategorii Piwa jasne mocne dolnej fermentacji, a Ciechan Miodowe
i Ciechan Pszeniczne również zostały laureatami w swoich kategoriach.

Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszy browar roku Grupy BRJ. Zwycięzcą został Browar Lwówek, którego zespół osiągnął najwyższy wzrost sprzedaży i najlepszy wynik jakościowy spośród wszystkich browarów Grupy Browary Regionalne Jakubiak.

Źródło i fot.: Browary Regionalne Jakubiak

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ