11 maja 2016

MLEKOVITA nadal najlepsza w branży

Kategoria: Mleko

MLEKOVITA konsekwentnie pracuje na wzrost swojej pozycji na rynku. Mimo trudnego roku 2015 wyniki finansowe pozwoliły jej utrzymać pozycję lidera branży, którą w ostatnim czasie potwierdziły dwa prestiżowe zestawienia: Lista 500 Największych Firm dziennika Rzeczpospolita oraz 200 Największych Polskich Firm tygodnika Wprost.

MLEKOVITA nadal najlepsza w branży

88. miejsce w zestawieniu Rzeczpospolitej

Rzeczpospolita po raz 18. zaprezentowała wykaz największych polskich przedsiębiorstw. Dziennik od 1999 roku zamieszcza na swoich łamach Listę 500 największych polskich firm – najbardziej ceniony ranking funkcjonujących w Polsce przedsiębiorstw, który ukazuje kompleksowy obraz polskiej gospodarki powstały na podstawie wyników firm zatrudniających w sumie ponad 1,45 mln osób. W opublikowanym 29 kwietnia 2016 r. najnowszym wydaniu zestawienia MLEKOVITA zanotowała najlepszy wynik wśród branży mleczarskiej i spożywczej, zajmując 88. miejsce.

33. pozycja na liście Wprost

Listę czołowych polskich firm opublikował także Wprost. Tygodnik po raz drugi przygotował zestawienie 200 największych firm z polskim kapitałem. W opublikowanym 9 maja 2016 r. najnowszym wydaniu rankingu, w którym znalazły się przedsiębiorstwa o wartości rynkowej szacowanej na blisko 400 mld zł i zatrudniające prawie 800 tys. osób, MLEKOVITA okazała się pierwszą z firm przemysłu spożywczego, zajmując 33. pozycję w całym zestawieniu.

Największa grupa mleczarska

MLEKOVITA to firma ze 100% kapitałem polskim, największa grupa mleczarska w Polsce oraz największy eksporter przemysłu mleczarskiego. Efektywność zarządzania i osiągane rokrocznie coraz lepsze wyniki finansowe bezpośrednio przekładają się na systematyczny wzrost wartości przedsiębiorstwa, które jest cenione zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Rezultaty uzyskiwane przez MLEKOVITĘ w kolejnych rankingach są zaś dowodem na to, iż firma należy do czołówki nie tylko w branży spożywczej, ale i w całej gospodarce, a skuteczne prowadzenie firmy możliwe jest nawet w okresach kryzysu.

Inf. prasowa SM MLEKOVITA

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ